Skorża ma walczyć z Pogonią o puchary. A prezes tłumaczy się z wpisu na Twitterze…

Autor wpisu: 23 maja 2017 12:27

Maciej Skorża, już oficjalnie, został przedstawiony na konferencji jako nowy trener Pogoni Szczecin. Kazimierz Moskal, który z powodów osobistych postanowił pożegnać się z klubem po wygasającym po tym sezonie kontrakcie, poprowadzi zespół w dwóch ostatnich meczach. – Nie będę się teraz do niczego wtrącał, to byłoby wręcz nie w porządku – zapewniał Skorża.

O tym, że Skorża będzie prowadził Pogoń wiadomo było na sto procent już od wczoraj, dziś trzeba było dopełnić formalności i zaprezentować nowego szkoleniowca mediom. Padło sporo ogólników, ale w sumie trudno się dziwić, skoro trenerem nadal jest Moskal…
– Kiedy padła propozycja objęcia Pogoni? Chyba niemal zaraz po tym, jak Kazek zapowiedział odejście z klubu – przyznał Skorża. – Będę oczywiście pilnie obserwował drużynę w ostatnich meczach, ale absolutnie nie mam zamiaru w nic się mieszać Kaziowi. To byłoby nie w porządku.
Asystentem Skorży zostanie Rafał Janas, który jest de facto etatowym drugim trenerem w klubach, gdzie pracuje Skorża. Jakie plany ma nowy szkoleniowiec?
– Chcę pomóc Pogoni wspiąć się na wyższy szczebel. Pogoń uważam za ciekawy i młody zespół, są też zawodnicy z doświadczeniem. Są spore atuty w ofensywie. Chcę planować pracę tak, by drużyna była w czołówce nie przez sezon, ale w dłuższym okresie. Chciałem podjąć pracę w klubie, który ma ambicje grać w europejskich pucharach.
Wiadomo na pewno, że Pogoń w nowym sezonie nie zadowoli się miejscem w czołowej ósemce. Pytanie, czy jeśli w przyszłym roku misja się nie powiedzie, trener Skorża będzie miał okazję walczyć o te wyśnione w Szczecinie puchary w kolejnych latach. Do tej pory w Pogoni była dość spora rotacja na stanowisku trenerskim.
– Prezes napisał na Twitterze, że mamy trenera na przyszły sezon. Nie obawia się pan, że nie dane będzie mu pracować dłużej, jeśli coś pójdzie nie tak? – pytano z sali.
– Mam nadzieję, że kolejna konferencja związana ze zmianą trenera odbędzie się później niż za rok – uśmiechnął się Skorża, a prezes Jarosław Mroczek szybko przejął mikrofon.
– Z tym moim wpisem na Twitterze to zaszła pewna pomyłka – powiedział.

– Zacząłem pisać, że mamy trenera na na sezon 2017/2018 i dopisałem „na kolejne”, a potem się zorientowałem, że piszę w odpowiedzi na jakiś post prezesa Zbigniewa Bońka. I skasowałem. Jak znowu zacząłem pisać, to jakoś nie dodałem tego… – tłumaczył się prezes z tego „przejęzyczenia”.
Skorża podpisał z Pogonią kontrakt na dwa sezony z opcją przedłużenia o kolejne. Czy uda mu się zagrzać miejsce na dłużej w Szczecinie? Pożyjemy, zobaczymy.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Pogoń Szczecin

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli