Ruch spłacił zobowiązania, więc odzyska cztery punkty

Autor wpisu: 31 stycznia 2017 21:23

Prezes chorzowskiego klubu Aleksander Kurczyk poinformował, że Fundacja Ruch spłaciła dziś ostatnią część swoich zobowiązań wobec byłych pracowników. To oznacza, że kara za zaległości z minus ośmiu punktów stopnieje o połowę i Niebiescy do rundy wiosennej przystąpią z 16 punktami.

– Być może ktoś uzna, że straciliśmy palec, ale tym kompromisem przypaliliśmy ranę i zamykamy temat. Do 31 stycznia spłacimy zobowiązania, które mamy do spłacenia, i w lutym na pewno odzyskamy cztery punkty – usłyszeliśmy od działaczy z Cichej tuż po uprawomocnieniu się grudniowego werdyktu Komisji ds. Licencji Klubów. Ruch nie odwołał się od decyzji komisji nakładającej na niego karę minus ośmiu punktów za złamanie wymogu F09 Podręczniku Licencyjnego (cztery z tych punktów były do odzyskania, jeśli do końca stycznia klub rozliczy się ze wszystkich zobowiązań) i zapowiedział, że skoro poddał się karze dobrowolnie (w zamian komisja uznała, że klub nie działał w złej wierze, więc kara zostaje zasądzona bez orzekania o winie), to tym bardziej musi zobowiązania uregulować.
Słowa dotrzymał. Chodziło o zaległości, jakie miała wobec zawodników Fundacja Ruchu, z którą piłkarze grający w barwach Niebieskich podpisywali umowy o pracę. To był dług przekraczający 600 tys. zł.
– Dzięki wsparciu Grupy Kapitałowej Fasing S.A. zdołaliśmy spłacić zaległe kwoty, co pozwoli nam zredukować liczbę ujemnych punktów – poinformował prezes klubu Aleksander Kurczyk.

Rundę jesienną piłkarze Waldemara Fornalika skończyli na 15. miejscu z 20 punktami na koncie. Po werdykcie Komisji ds. Licencji Klubów spadli na ostatnie miejsce z 12 punktami. Wiosnę rozpoczną z tej samej pozycji, ale bogatsi o cztery oczka.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Ruch Chorzów

  • Staszek Anioł

    Jak odzyska, to odzyska. Na razie nikt Ruchowi punktów nie zwrócił, a wiarygodność tego zasłużonego klubu jest znikoma. Oby rzeczywiście tak było, ale nic nikogo już nie zdziwi.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli