Ruch jednak OFICJALNIE protestuje i żąda powtórzenia meczu

Autor wpisu: 29 maja 2017 19:42

Ten sezon dla Ruchu Chorzów powinien się jak najszybciej skończyć. Katastrofa za katastrofą. Czas na zimny prysznic, przebudzenie i plan na to co za miesiąc, za rok, za dwa. Ale na razie w Chorzowie rozpamiętują to co się wydarzyło lub co mogło się wydarzyć. Klub złożył oficjalne pismo do Komisji Ligi, w którym żąda powtórzenia meczu z Arką Gdynia.

„W dniu dzisiejszym, zgodnie z art. 17 Regulaminu Rozgrywek Piłkarskich o Mistrzostwo Ekstraklasy, Spółka Ruch Chorzów SA złożyła protest co do przebiegu meczu rozgrywanego pomiędzy Arką Gdynia a Ruchem Chorzów, w dniu 27 maja 2017 roku.
Ruch Chorzów wnosi w piśmie o anulowanie wyniku spotkania i nakazanie rozegrania meczu jeszcze raz, w najbliższym możliwym terminie. Pismo zostało skierowane do Komisji Ligi Ekstraklasy SA za pośrednictwem Departamentu Logistyki Rozgrywek. Kopię pisma otrzymał klub Arka Gdynia.”

Co prawda już wczoraj zapowiadano taką „akcję”, ale myśleliśmy, że to bardziej takie wołanie o sprawiedliwość i wypowiedzi pod wpływem emocji.
– Cała Polska to widziała, jak Rafał Siemaszko wpakował piłkę ręką do naszej bramki. Niestety trzech sędziów tego nie zauważyło. Piłkarz Arki po meczu przyznał się, główny arbiter Tomasz Musiał także mówił, że popełnił pomyłkę. Dlatego są argumenty za tym, aby mecz został powtórzony – mówił zdenerwowany prezes Ruchu Janusz Paterman.
Przypomnijmy. Ruch zremisował na wyjeździe z Arką 1:1, przy czym gol dla gdynian padł właśnie po uderzeniu ręką przez Siemaszkę. Taki wynik oznacza, że Ruch definitywnie stracił szanse na utrzymanie, na dodatek może mieć wpływ na to, że to Arka, kosztem Górnika Łęczna utrzyma się w ekstraklasie.
Skandal? No skandal. Ale nie pierwszy w historii piłki nożnej. Na dodatek mamy do czynienia po prostu z błędem sędziowskim. Ogromnym błędem, ale jednak po prostu błędem wliczonym w ryzyko tej gry. Protesty na nic się teraz zdadzą. Koniec meczu został odgwizdany. Mecz nie zostanie powtórzony, bo zgodnie z przepisami nawet nie ma podstaw, by go powtórzyć. Tyle. Ruch w tym sezonie doświadczył wielu plag egipskich i pewnie sądzi, że ta „ręka boga” jest kolejną. Zapomniał jednak, że większość problemów, ściągnął na siebie sam.

Ponowny mecz Arka – Ruch się nie odbędzie. Tak jak nie odbyły się powtórne spotkania Barcelony z PSG, czy Juventusu z Bayernem w Lidze Mistrzów, mimo protestów tych drugich drużyn. Nie powtórzono też karnych na EURO we Francji, po których odpadliśmy z późniejszymi mistrzami – Portugalią, choć w powtórkach widać było, że Rui Patricio wyszedł przed linię przy strzale Kuby Błaszczykowskiego, który ostatecznie zmarnował „jedenastkę”.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Ruch Chorzów

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli