Romeo Jozak: – Śpię spokojnie

Autor wpisu: 6 kwietnia 2018 18:04

Mistrzowie Polski, którzy w tym sezonie przechodzą kolejny poważny kryzys, nadal mają szanse na zajęcie drugiego miejsca po rundzie zasadniczej. Prócz zwycięstwa w sobotę nad Pogonią Szczecin, muszą jeszcze liczyć na potknięcie Lecha w meczu z Górnikiem. – Jutro czeka nas weryfikacja, to bardzo ważny czas dla klubu – przyznaje trener Romeo Jozak.

Jozak, który w ostatnim czasie nie ma łatwego życia – atakowany jest zewsząd, także ze strony kibiców Legii, powiedział na przedmeczowej konferencji, że nie rozmawiał z prezesem Dariuszem Mioduskim na temat swojej przyszłości w klubie.
– Nie zawsze wszystko idzie po myśli trenera. Futbol jest nieprzewidywalny. Śpię spokojnie, bo daję z siebie 100 procent.
Na pytanie o kryzys jego drużyny, odparł: – Siedem miesięcy temu myślałem, że jesteśmy w największym kryzysie, jaki może być, ale kilka tygodni temu rozpoczął się podobny. Sytuacja jednak się ustabilizowała. Piłkarze są pewni siebie. Musimy z Pogonią potwierdzić dobrą formę z występu z Górnikiem.
Trener jest przekonany, że zespół już wkrótce będzie w najwyższej dyspozycji.
– Ale jeśli powiem, że Legia będzie w formie za 15 dni, to będziecie mnie później za to rozliczać. Jutro czeka nas pewna weryfikacja, to bardzo ważny czas dla klubu. Po meczach weekendowych zobaczymy, czy skończymy rundę na drugim, czy na trzecim miejscu. Wiem, że od tego zależy nasz terminarz, ale tak czy inaczej czeka nas siedem ważnych meczów w walce o mistrzostwo Polski. Te spotkania będą o wiele trudniejsze niż wszystkie poprzednie.
Jozak odniósł się też do kontrowersyjnej decyzji PZPN o rezygnacji z systemu VAR.
– To dziwna sytuacja, kiedy w ostatniej kolejce nie ma VAR-u. Popieram ideę wideoweryfikacji, jednak chciałbym zastanowić się nad czasem podjęcia decyzji przez sędziów. Czeka nas ciekawa kolejka, na pewno kibice będą debatować na temat słuszności decyzji arbitrów.
W Legii zabraknie kontuzjowanego Miroslava Radovicia, reszta zawodników jest zdrowa.
Wszystkie mecze 30. kolejki zostaną rozegrane w sobotę o 18.00.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

  • zgubek

    Jestem pod wrażeniem. Gość śpi spokojnie.Pozazdrościć, ja mam kłopoty ze snem, zwłaszcza po meczach Legii. Nigdy nie byłem zwolennikiem Jozaka,Więcej pokory by się temu panu przydało. A za Legię trzymam kciuki.Pożyjemy zobaczymy piękny Romeo.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli