Roman Kosecki: – Polityka ściągania weteranów, piłkarzy niezdolnych do gry w piłkę, kompletnie mi się nie podoba

Autor wpisu: 26 marca 2018 09:43

Legia Warszawa gra od początku roku w kratkę, lepsze mecze przeplata ze słabymi i w sumie dość niepodziewanie straciła w tej rundzie sporo punktów. – Więcej treningów, mniej gadania – ocenia sytuację mistrzów Polski Roman Kosecki.

Była gwiazda Legii w wywiadzie dla legia.net dość sceptycznie wypowiada się o pomyśle ściągania tak dużej liczny obcokrajowców, jak ma to miejsce w przypadku drużyny z Warszawy.
– Legia jest świetnym klubem, który potrafi odbudowywać wiele gwiazd, o których mówi się, że przychodzą tutaj na emeryturę bądź są po „rehabilitacji’. Być może tacy piłkarze przypomną sobie w rundzie wiosennej, że potrafią grać w piłkę. Ale polityka ściągania weteranów, piłkarzy niezdolnych do gry w piłkę, kompletnie mi się nie podoba – mówi Kosecki. – Dostaliśmy po nosie w europejskich pucharach w bieżącym sezonie. Wierzyłem, że będzie to dobry moment na przemyślenia prezesów mających swoje wizje. Okazuje się, że wizję mają tylko w telewizji. Zostaje zatem telewizja, nie wizja. Później wygłaszają zdania, które nijak mają się do rzeczywistości. Uważam, że wielu młodych chłopaków wyjeżdża z kraju i prezentuje się solidnie mimo, że wcześniej, w Ekstraklasie, nie otrzymało prawdziwej szansy. Trzeba będzie to zmienić. Działacze w wywiadach podkreślają, że będą stawiać na wychowanków, lecz odwagi brakuje. Jest to też powiązane z pracą trenera. Szkoleniowcy pracują u nas po trzy miesiące, pół roku. Tylko nieliczni dłużej zostają na swoich stanowiskach. Tak nie można. Ciągłe zmiany do niczego dobrego nie prowadzą. Na krótką metę może tak, ale na dłuższą – nie.
Kosecki ocenił pracę Romeo Jozaka w ostatnich miesiącach: – Wkradła się niestabilność. „Tak krawiec kraje, jak mu materii staje” jak brzmi polskie przysłowie. Chorwat to dobry szkoleniowiec. Trudno, w końcowej fazie, stawiać na młodych zawodników, gdzie potrzebne jest doświadczenie. Najlepszym rozwiązaniem byłaby mieszanka powiewu młodości z rutyną. Nie wiem, co się dzieje w szatni, na treningach. Jestem jednak przekonany, że Jozak nie gra przeciwko swojej drużynie. To byłby absurd. Inni jednak nie śpią. Każdy ma swoje problemy i trzeba z nich wyjść. […] Słabsze wyniki powinny być dla zawodników motywacją do zdwojonej pracy. Piłkarze muszą wziąć się do roboty i skoncentrować na swoim planie. Reasumując – więcej treningów, mniej gadania.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli