Reiss podpadł kibicom Lecha. Dość mocno

Autor wpisu: 8 kwietnia 2018 17:16

Z „legendy” Piotra Reissa już niewiele zostało.

Kibice Lecha Poznań mieli wczoraj powody do świętowania. „Kolejorz”, po zwycięstwie nad Górnikiem Zabrze (3:1) i jednoczesnej porażce dotychczasowego lidera Jagiellonii Białystok, zajął pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej. Tym samym ma świetną pozycję wyjściową przed finałowymi meczami – u siebie zagra zarówno z „Jagą”, jak i Legią.
Zanim jednak kibice świętowali wygraną z Górnikiem, odnieśli się – w niewybredny sposób – do słów uznawanego przecież do niedawna na Bułgarskiej za legendę klubu (my tam pamiętamy jego grzechy korupcyjne…), Piotra Reissa. Jakiś czas temu Reiss udzielił wywiadu TVP Sport. Powiedział m.in.:
Boli to, że Lech nie gra na swojej licencji, tylko na licencji Amiki. Myślę, że to Kolejorz ma tradycje i historię, a w dziwny sposób zostało to rozmyte. Żal mi tego, bo Lech – odkąd pamiętam – był zawsze klubem kibiców, a to wszystko się teraz zamydliło. Nie ma dla mnie ten klub takiej więzi, duszy, dzięki czemu żyło nim kiedyś całe miasto. A gdy teraz patrzę… Gdyby nie studenci, kibice przyjezdni spoza Poznania, z Wielkopolski, to myślę że coraz mniej mówiłoby się teraz o tym zespole. Bardzo nad tym ubolewam, bo historia tworzyła się prawie sto lat, a powoli to zanika.
Były zawodnik Lecha trochę „pojechał”, teraz pojechali z nim kibice. Takie transparenty pojawiły się na trybunach w pierwszej połowie:

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Lech Poznań

  • kkskks

    Ale on powiedział prawdę. Nie możemy obrażać się na rzeczywistość.

  • Jan Nøwak

    Zalosni kibice Amiki nie moga sie pogodzic z prawda

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli