Rany, co za bzdety ten Cetnarski gada?! Jak gdyby nigdy nic… WIDEO

Autor wpisu: 7 lipca 2016 23:55

Faktycznie, jak się dobrze zastanowić, przecież nic się nie stało. Nikogo na boisku piorun nie trafił, a i głodem nikt nie przymiera. To najważniejsze. Powaga.

Mateusz Cetnarski po meczu z FK Škendija wypowiedział się krótko dla telewizji klubowej Cracovii. I całe szczęście, że krótko. Pierwsze wrażenie? Co za bzdety ten Cetnarski gada…

Cracovia, jak wiemy, zrobiła to, w czym wyjątkowo okrutnie jesteśmy tresowani w ostatnich latach. Odpadła z pucharów (wymarzonych?) zanim jeszcze dla „starszaków”… zaczął się sezon 2016/17.
Że odpadła to jedno, a drugie – że przegrała oba mecze. Z wicemistrzem Macedonii – 39. w rankingu klubowym UEFA (Polska – 19.), o oczko niżej niż… Liechtenstein. Macedonia ma duże szanse, by w rankingu podskoczyć, przynajmniej przed Liechtenstein, my mamy duże, aby spaść, bo Cracovia nie zarobiła dla nas niczego, malutkiego ułamka punktowego w rankingu.
No i po tym zdarzeniu najpierw od trenera Jacka Zielińskiego można było usłyszeć, że „nie ma nic chłopakom do zarzucenia, bo walczyli jak mogli.” Plus: „No trudno.”
Faktycznie, jak się dobrze zastanowić, przecież nic się nie stało. Nikogo na boisku piorun nie trafił, a i głodem nikt nie przymiera. To najważniejsze. Powaga.
Przy trenerskim „no trudno” co się dziwić, że całkowitą sztampą bzdetów po meczu „poleciał” Mateusz Cetnarski? „To debiut nieudany”, „to dobra lekcja”, „wiedzieliśmy, że nie możemy stracić bramki” (!!!), „cóż, gramy dalej” (no, nie – to jednak pomyłka, było 2:0 i 2:1 – ale dla rywali), „wnioski trzeba wyciągać”. Zarąbiście fajnie…
Ale jednak najbardziej przypada do gustu nie żaden z tych kawałków, bo powyższe to takie zwyczajowe bleblania. Bardziej podoba się zdanie: „Jak widać, do tego wszystkiego trzeba się przygotować nie tylko fizycznie, ale i mentalnie”. No, Ameryka po prostu. Nie tylko narzekając, ale i szukając pozytywów, powiedzmy to wprost: to nie był zmarnowany czas Cracovii! Wreszcie piłkarze nauczyli się, że muszą być mentalnie przygotowani do meczów. Człowiek tyle lat gra w piłkę, a wciąż uczy się nowych rzeczy. I dobrze.
A jak ktoś nie wierzy i myśli, że to naciągane, poniżej nagranie dla telewizji klubowej Cracovii:

Inne artykuły o: Blogi | Cracovia | Ekstraklasa | Wideo

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli