No proszę – Brożek reaktywacja!

Autor wpisu: 9 sierpnia 2018 14:36

Dopiero co w maju został z pompą pożegnany w Krakowie, a już od poniedziałku wznowi treningi z Wisłą. I jeśli pomyślnie przejdzie badania, za dwa-trzy miesiące może znowu wybiegnie w barwach „Białej Gwiazdy” na boisko.

Mowa oczywiście o 35-letnim napastniku Pawle Brożku, który od czasu rozstania z Wisłą nie znalazł nowego klubu.
– To my wyszliśmy z tą inicjatywą, bo taka jest potrzeba chwili – powiedział trener Maciej Stolarczyk.
Potrzeba jest, bo w Krakowie bardzo przydałby się jeszcze jeden napastnik – po odejściu Carlitosa w klubie zostali Ondrasek i Kolar. Co prawda pomysł z wyciąganiem z wakacji 35-letniego zawodnika wydaje się dość osobliwy, no, ale kto wie, może wypali.
W maju Brożek odchodził z Wisły, bo nie chcieli go Joan Carrillo i dyrektor sportowy Manuel Junco. Tyle że obu nie ma już w klubie – nowym dyrektorem sportowym został Arkadiusz Głowacki, którego zresztą hucznie pożegnano razem z Brożkiem, a nowym trenerem Stolarczyk. Jakby nie było – dobrzy znajomi z boiska. I to oni namówili Brożka na powrót. Na razie nie jest przesądzone, że piłkarz podpisze kontrakt. Wszystko będzie zależeć od badań i dyspozycji.
– Najważniejsze będą badania, które przeprowadzimy, czyli diagnostyka związana ze stanem zdrowia Pawła, żebyśmy mogli określić czas, jaki jest potrzebny na dojście do formy. Decyzja zapadnie raczej nie w najbliższych dniach, a po tygodniach. Biorąc pod uwagę, że w tym roku jest jeszcze dużo grania, mogą się przytrafić urazy, możemy być w potrzebie w drugiej połowie roku – powiedział Stolarczyk i dodał: – Pawła nie było łatwo przekonać. Miał duże wątpliwości. To my wyszliśmy z inicjatywą. Wiem, że Paweł ruszał się cały czas, jest w formie. To nie zawodnik, który tylko siedzi przed telewizorem i zajada smakołyki. Po określeniu jego poziomu przygotowań wdrożymy go w odpowiedni trening.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Wisła Kraków

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli