Profesjonalni gracze Legii: Możemy dojść do e-sport ekstraklasy!

Autor wpisu: 17 kwietnia 2017 12:49

Łukasz „Lukster” Kamiński i Michał „Sroka” Srokosz to dwaj profesjonalni gracze sekcji e-sportowej Legii Warszawa. To między innymi ich pozyskanie przez Legię najlepiej świadczy o tym, w jakim kierunku e-sport będzie się szybko w Polsce rozwijał.

– Polskie kluby chcą inwestować w e-sport – mówi w rozmowie z nami Łukasz Kamiński. – W kolejnych miesiącach jeszcze więcej klubów będzie na e-sport stawiało.
Legia w projekty e-sportowe angażuje się bardzo mocno – przede wszystkim na bazie gry FIFA 17. Zorganizowała już m.in. międzynarodowy turniej Modecom Esports Cup 2016, mecze pokazowe z okazji rywalizacji „prawdziwych” piłkarzy z Ajaksem Amsterdam (Holandia ma bardzo silną ligę e-sportową), a właśnie teraz trwa cykl Lay’s Gaming Legia Community Cup.
Michał Srokosz zauważa: – Są słuchy, że wszystkie kluby z ekstraklasy chcą mieć sekcje e-sportowe, wtedy mogłaby powstać e-sportowa ekstraklasa. Jeśli tak się stanie, będzie to naprawdę coś ciekawego. W taki miejscu rozwoju gra FIFA jeszcze w Polsce nie była.

My z zawodnikami sekcji e-sportu Legii rozmawialiśmy przy okazji Targów Świat Piłki (o tej imprezie czytajcie TUTAJ), które w weekend 7-9 kwietnia odbyły się na PGE Narodowym.
Posłuchajcie, co „Lukster” i „Sroka” mówią o rynku e-sportowym w Polsce:

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli