Probierz zdyskwalifikowany, Cracovię poprowadzi 31-latek. „Gratuluję Komisji Ligi…”

Autor wpisu: 13 kwietnia 2018 18:21

Bez Michała Probierza na ławce rozpocznie Cracovia walkę w rundzie finałowej ekstraklasy. Probierz nie poprowadzi zespół Pasów w spotkaniach z Piastem i Lechią. To efekt kary nałożonej na trenera przez Komisję Ligi. No, ale pan Michał nie byłby sobą, gdyby do kary się nie odniósł. – Gratuluję Komisji Ligi. Te kary są bardzo dobre, naprawdę – stwierdził z ironią.

Za co ta kara? Probierz w doliczonym czasie drugiej połowy kończącego sezon zasadniczy meczu z Zagłębiem (2:2) został przez sędziego Krzysztofa Jakubika wyrzucony na trybuny. – To bardzo dziwna sprawa. Akceptuję to, że dostałem karę, bo nie powiem, że nic nie robiłem. Protestowałem, ale usunięty z ławki zostałem za kopnięcie reklamy po stracie bramki na 2:2. Już mamy emocje ukrywać? Chyba już lepiej kogoś obrazić, niż kopnąć w reklamę. Jak jest okazja, to trzeba Probierzowi przywalić. Ja tylko mówię, jak jest – tłumaczył dziś szkoleniowiec.
Podczas meczu z Zagłębiem z ławki Pasów usunięty został nie tylko Probierz, ale też jego asystent Grzegorz Kurdziel. W związku z tym w sobotnim spotkaniu z Piastem formalnie pierwszym trenerem Cracovii będzie Grzegorz Staszewski. To 31-latek, który do sztabu szkoleniowego dołączył w trakcie rundy jesiennej. Wcześniej szkolił młodzież w AP Progres Kraków Jerzego Dudka i Estilo de Espana Wojciecha Stawowego, a także prowadził samodzielnie drużynę seniorów IV-ligowej Kalwarianki Kalwaria Zebrzydowska.
– Był u nas na dwutygodniowym stażu i uznałem, że jest materiałem na niezłego trenera. To będzie dla niego fajne doświadczenie – przyznaje Probierz.

A gdzie on obejrzy mecz z Piastem? – Usiądę na trybunie za ławką. Z ciekawości zobaczę to z innej perspektywy. Można nabrać dystansu…

Inne artykuły o: Cracovia | Ekstraklasa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli