Probierz wbija szpilę dziennikarzowi. A na wieczór przygotował… whisky

Autor wpisu: 4 maja 2018 23:01

Michał Probierz nie gra w tym sezonie o puchary. Co nie znaczy, że jego Cracovia nie dostarcza kibicom emocji. Zresztą z Probierzem nigdy nie jest nudno. Dziś też nie było. Nie dość, że w meczu Cracovii ze Śląskiem padło aż sześć bramek (3:3), to na konferencji z trenerem dziennikarze też nie mogli narzekać na nudę.

Probierz nie krył po spotkaniu, że jest rozczarowany wynikiem.
– Szkoda, że nie udało się wygrać. Było trochę plusów, ale jednocześnie sporo mankamentów, zwłaszcza w grze defensywy. Przebudowaliśmy ją jednak dość mocno, bo chciałem sprawdzić pewne rzeczy. Nie może być jednak tak, że trener z boku musi zachęcać zawodników do agresywniejszej gry. Nad tym musimy pracować – zapewniał.
Dostało się Rafałowi Dębińskiemu z Canal+, który wcześniej krytykował grę Cracovii – szczególnie podczas ostatniego meczu z Termalicą.
– Wszyscy, którzy byli na stadionie, mogą powiedzieć, że zobaczyli ciekawy mecz. Może pan Dębiński nie powie teraz, że to była kopanina. Może mu się spodoba. Ale to już taki fachowiec, że komentuje Ligę Mistrzów i wiem, że trudno mu patrzeć na Cracovię, która tylko „kopie”, ale tak to bywa. Panie Rafale, życzę więcej optymizmu.
Kulturalnie, ale bez szpilek się nie obyło… Probierz nie byłby sobą, gdyby nie odniósł się do – jego zdaniem nieuzasadnionej – krytyki swojego zespołu. Ale, że humor mu dopisywał, nie brnął w swoich docinkach dalej (a wiemy, że mógłby). Co wprawiło w tak dobry nastrój szkoleniowca? Właśnie urodził mu się syn Henryk, (dodajmy, że Probierz ma już dwóch dorosłych synów i wnuki). Nic dziwnego, że pytany o najprzyjemniejszy moment meczu, odpowiedział:
– Będzie wieczorem. Whisky.

Inne artykuły o: Cracovia | Ekstraklasa

  • zgubek

    No to gratulacje dla mojego ulubionego trenera. W zasadzie to Cracovia wygrała 4:3, a trener też strzelił sobie…… whisky.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli