Probierz: – Za rok trzeba będzie manekiny na trybunach posadzić, by to jakoś wyglądało

Autor wpisu: 31 marca 2018 13:35

Michał Probierz przerwę na reprezentację spędził w Brazylii, gdzie interesy prowadzi właściciel Cracovii Janusz Filipiak. W Belo Horizonte miał możliwość zobaczyć jak funkcjonują tamtejsze kluby, jak wygląda zaplecze sportowe, oglądać piłkarzy (pewną grupkę zawodników ma zresztą zamiar obserwować dalej). Jednym słowem – był pod wrażeniem. Na jakiś specjalny zaciąg brazylijski do Cracovii jednak się nie zanosi, tym bardziej że u nas obowiązują bardzo restrykcyjne limity dotyczące piłkarzy spoza Unii – na boisku może przebywać tylko dwóch.

Przy okazji rozmowy z „Przeglądem Sportowym” Probierz nie byłby więc sobą, gdyby trochę nie ponarzekał.
– Cóż, taki mamy klimat. Co tu dodać? Chyba to, że u nas, w jednej drużynie nie mogliby grać jednocześnie Messi, Neymar i Suarez… Niekiedy sami strzelamy sobie w kolano.
Trener Cracovii odniósł też m.in. do kalendarza ekstraklasy na nowy sezon.
– Ciekaw jestem, jak kluby poradzą sobie z przerwą zimową w przyszłym sezonie… Koniec rozgrywek 22 grudnia, wznowienie 7 lutego. Ułożyć to pod względem szkoleniowym będzie majstersztykiem, ba, mistrzostwem świata! Szykuje się bardzo trudny sezon i kolejne wyzwanie dla trenerów. Nie mamy możliwości, by każdego roku doskonalić coś wypracowanego i dokładać do tego nowe elementy. Dzielenie punktów, brak dzielenia punktów, dzielenie na grupy, a za moment może wrócić liga osiemnastodrużynowa.
W tym roku luty i marzec były wyjątkowo mroźne, więc na żywo mecze oglądało mniej kibiców niż zazwyczaj. W przyszłym roku liga nie będzie grała tylko w styczniu, można więc przypuszczać, że sytuacja będzie wyglądać jeszcze gorzej.
– Wtedy trzeba będzie manekiny na trybunach posadzić, by to jakoś wyglądało… Ludzie powoli zniechęcają się. Jak wychować kibica ekstraklasy, gdy ta często gra zimą, po nocach?

Inne artykuły o: Cracovia | Ekstraklasa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli