Probierz na trybunach. Chyba pomylił zaklęcia…

Autor wpisu: 24 sierpnia 2018 22:03

Czary nie działają. Albo tak jak podejrzewaliśmy – Michał Probierz, chcąc zdjąć klątwę, pomylił zaklęcia. Nie dość, że Cracovia nadał nie może odbić się od dna, to szkoleniowiec „Pasów” wylądował w meczu z Piastem na trybunach.

Cracovia przegrała w Gliwicach 1:3, ale tak naprawdę o losach meczu zadecydowały już pierwsze minuty. Po dwunastu minutach goście grali bowiem w osłabieniu – czerwoną kartką za faul na Patryku Dziczku ukarany został Marcin Budziński. Od tego momentu praktycznie wszystko się posypało i Cracovia szybko straciła dwa gole.
A że nie szło, Michał Probierz robił się coraz bardziej nerwowy. Kulminacja nastąpiła pół godziny przed końcem spotkania. Wtedy doszło do niecodziennego starcia: w rolach głównych Uros Korun i właśnie trener Probierz.

Sędzia Paweł Raczkowski ukarał Koruna żółtą kartką, a trenera Probierza odesłał na trybuny. Po meczu, już na spokojnie, szkoleniowiec tak komentował całe zajście:
– Chciałem wziąć piłkę, żebyśmy wznowili jak najszybciej, a on bronił tej piłki. Nie zgadzam się z sędzią i na pewno napiszę odwołanie.
Czy coś zdziała, zobaczymy. Gorzej, że ewentualne odwołanie kary i tak nie poprawi sytuacji Cracovii w tabeli, która po 6 kolejkach ma tylko dwa punkty.
– Dobrze weszliśmy w spotkanie. Byliśmy agresywni i widać było, że możemy coś ugrać, ale po czerwonej kartce moi zawodnicy uznali, że mecz jest przegrany. Łatwo straciliśmy gole na 0:1 i 0:2. Liczyłem na to, że po obronionym rzucie karnym to się zmieni. Trudno z pewnym siebie zespołem grać przez 75 minut w osłabieniu – przyznał Probierz.

Inne artykuły o: Cracovia | Ekstraklasa

• Wiesiek Kamiński

Niedorajda Probierz ! Powinni Go wysłać na Białoruś jako podarek patologi Polskiej myśli szkoleniowej !

• zgubek

Mój ,,ulubiony” trener nie daje o sobie zapominać.Jak nie obieca mistrzostwa, to za parę chwil się z tego wycofuje, by w końcu nadmiar swojej pobudliwości wyładować w zapasach z Korunem. Facet ma coś z psychiką, boję się ,że może naprawdę komuś zaszkodzi i zachowa się na przykład jak Tyson i odgryzie komuś ucho, albo pobije sędziego.Miejsce Probierza w tej chwili nie jest na ławce trenerskiej , ale w zakładzie zamkniętym, bo facet zachowuje się jak obłąkany, a to jest niebezpieczne.