Probierz prowokuje: – Wypada już chyba pogratulować Lechowi dubletu

Autor wpisu: 12 marca 2017 00:05

Jagiellonia Białystok pozazdrościła wyniku Lechowi. Pewnie pokonała u siebie Koronę Kielce 4:1, choć to goście strzelili pierwszego gola. Jest ponownie fotel lidera i… kapitulacja trenera Probierza. No bo trener na konferencji to powinien chyba na poważnie rozmawiać, nie?

Wyścig o mistrzostwo nabrał rozpędu. Nie ma już meczów ważnych i tych trochę mniej. Liczy się każdy punkt i bramka. Lech pędzi niczym TGV. Polskim Pendolino mknie Jagiellonia, wyraźnie zwolniła Lechia, Legia do tej pory zaliczyła na wiosnę sporo przesiadek, ale może w niedzielę wsiądzie znowu do pociągów tzw. dużych prędkości. Po 25. kolejce liderem ponownie została Jagiellonia, która nie miała litości dla Korony, choć ta po golu Micanskiego uwierzyła, że może uszczknąć punkty na stadionie w Białymstoku.
– Źle weszliśmy w to spotkanie. Było zbyt dużo nerwowości w grze. Być może wpływ na to miał wynik Lechii z Chorzowa. Niepotrzebnie chcieliśmy od razu zdobyć bramkę. Przez to spełnił się najgorszy scenariusz, bo to my straciliśmy gola – przyznał po meczu trener Michał Probierz. – Jednak drugi mecz z rzędu wygraliśmy spotkanie, mimo że najpierw przegrywaliśmy. To bardzo istotne, że potrafimy się podnieść.
No a potem padło zdanie, które, przypomnijmy, powiedział szkoleniowiec obecnego lidera ekstraklasy:
– Wypada już chyba pogratulować Lechowi dubletu. Mają moc i nikt sobie teraz nie wyobraża, że mogą nie zdobyć tego mistrzostwa i Pucharu Polski.
A dalej było już o Kopciuszku (Jaga oczywiście), presji innych zespołów i tym podobne. Ot, gierka, szachowanie presją, czyli de facto zdjęcie jej ze swojego zespołu.
– My mamy dobre miejsce i do końca będziemy walczyć. Jednak to pozostałe zespoły, mają bardzo dużą presję, one muszą zdobyć mistrzostwo, to widać.
Tak, trzeba było jeszcze dodać: „Nam aż tak bardzo nie zależy.” Trenerze…
Jeszcze jedno. Ostatnio pojawiły się plotki, że Probierz po sezonie opuści Białystok. Jednym z wymienianych kierunków była Turcja.
– To wszystko prawda. Jadę do Turcji – w czerwcu, na urlop. Nie wiem tylko, czemu biuro podróży podaje takie informacje – skomentował trener.

  • ursynów

    Polski Mourinho jak zwykle błyszczy na konferencjach.Jego wypowiedzi są kopalnią mądrości.Analizy gry jego drużyny,albo przeciwnika,czy też przebiegu meczu, przypominają mi słynny tekst W.Łazarka,,Gramy na typowe,,udo”,albo się udo, albo się nie udo”.Ma rację Probierz,że nie zdobędą mistrza Polski , bo to kiepski zespół jest ta Jagiellonia.Ona wielka jest ,ale ze słabymi drużynami.Kiedyś jeden z trenerów włoskich powiedział,,Można być wielkim dżokejem, nie będąc wcześniej koniem”.Miał rację.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli