Probierz podobno już na walizkach… A przecież w niedzielę gra o tytuł

Autor wpisu: 19 maja 2017 10:45

W niedzielę w Białymstoku dla Jagiellonii mecz o tytuł, a Michał Probierz podobno mentalnie już spakowany. Grecy donoszą, że ma poważną ofertę z Xanthi, gdzie miałby zastąpić Razvana Lucescu.

– Michał Probierz odchodzi z Jagiellonii po sezonie? – pytamy Cezarego Kuleszę, prezesa Jagi.
– Nie komentujemy tego teraz…

Moment faktycznie niezbyt fortunny, nie tylko na komentowanie, ale i na pisanie i rozmawianie o tym. Niefortunny oczywiście dla Jagi. Ale co zrobić, skoro mleko się rozlało i sprawa podobno jest już przesądzona. Zresztą niedawno Probierz ogłosił ciszę medialną, po czym tuż po jej ogłoszeniu „wyciekła” informacja, że niezależnie od tego, jak ten sezon zakończy się dla Jagiellonii, on rozstaje się z Białymstokiem i wyjeżdża szukać szczęścia zagranicą.
Tamten moment też był niefortunny – oczywiście dla Jagi, bo przecież wyglądało to tak, jakby Probierz mentalnie zrejterował. A o wszystko można pana Michała podejrzewać, ale akurat o poddawanie się to chyba nie. Niemniej tak to można było odczytać. No bo który trener – tuż przed decydującymi meczami o mistrzostwo Polski i mając w perspektywie być może jedyną w swojej karierze szansę walki o awans do Ligi Mistrzów – ogłasza, że niezależnie od tego, jak to wszystko się zakończy, po sezonie kończy swoją robotę? No taki, który w sukces nie wierzy. Albo taki, który ma już nagraną lepszą robotę.

Nieoficjalnie mówi się jednak, że Probierz o tym, iż nie przedłuży wygasającego w czerwcu kontraktu z Jagiellonią, działaczy z Białegostoku poinformował już jakiś czas temu. Słyszeliśmy o „ofercie życia”, jaką ma dostać, czyli 20 milionów na transfery i tym podobne. Być może ta oferta pochodzi właśnie z Xanthi. Grecki portal gazzetta.gr napisał, że Probierz jest numerem jeden na liście życzeń działaczy tego klubu, bo dotychczasowy szkoleniowiec Razvan Lucescu (pracuje tam od września 2014 roku) zrezygnował z dalszej współpracy. Byłby to powrót Probierza do Grecji. Jakiś czas temu (od listopada 2011 do stycznia 2012) prowadził Aris Saloniki, ale nie była to robota marzenie, skoro po dwóch miesiącach podziękował za nią i wrócił do Polski.

A co z Jagiellonią? W Białymstoku wszyscy podkreślają, że spekulacje dotyczące Probierza nie wpłyną negatywnie na postawę drużyny w meczu z Legią. Może tak, może nie. Nie zmienia to faktu, że podobno rozpoczęło się już rozglądanie za następcą Probierza. Nawet w pierwszej lidze… Patrz – Smółka wciskany do Jagiellonii

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Jagiellonia Białystok

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli