Probierz po porażce w Krakowie: Dla jednego śmieszne…

Autor wpisu: 25 lutego 2017 23:42

Michał Probierz po zaskakującej porażce Jagiellonii Białystok w Krakowie z Wisłą 1:3 zgodził się udzielić wywiadu na antenie Canal Plus. Na dzień dobry zirytowała go jednak reakcja na przekręcenie wyniku.

Jagiellonia przegrała z Wisłą 1:3, co jest zaskakującą i przykrą porażką drużyny z Białegostoku – drugą w tym roku i drugą wyjazdową. Kandydat do mistrzostwa Polski bez dwóch zdań wątpliwości w pierwszym meczu uległ w Gdańsku Lechii, teraz przegrał zaskakująco łatwo z Wisłą 1:3, strzelając gola dopiero w ostatnich chwilach meczu, gdy wynik był już przesądzony.

Być może to właśnie zmyliło gospodarza studia Ligi Plus Rafała Dębińskiego. Rozmowę z Michałem Probierzem zaczął od przejęzyczenia – że Jagiellonia przegrała znów 0:3, tak jak w Gdańsku.
Probierz najpierw zwyczajnie sprostował, ale chyba zirytował go ostatecznie dobiegający ze studia śmiech (gdyby pisać twitterowo-smsowo: taki emotikon-uśmieszek bardziej niż śmiech, bo nie chodziło o dyskredytowanie uwagi szkoleniowca). Probierz znany jest z tego, że lubi takie preteksty do wyrażenia ironii. To jego żywioł. No i dostało się prowadzącemu: „No, śmieszne… Dla jednego to śmieszne, dla drugiego nie. Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. Gdybyśmy się zamienili, wyglądałoby to trochę inaczej.”

Ale trzeba przyznać, że nie skończyło się na tej drobnej uszczypliwości. Było też merytorycznie, choć trener Jagiellonii odmówił posypania głowy popiołem. „Piłka nożna jest taką grą, gdzie trzeba zdobywać bramki. Jeśli nie wykorzystuje się sytuacji… Mieliśmy takie i z Lechią, i z Wisłą w początkowych fazach meczu. Jeden kontratak zmienił ten mecz. Trzeba przyjąć porażkę z pokorą.”
Był też prztyczek do władz miejskich Białegostoku: „Tylko raz w tygodniu trenujemy na trawie, poza tym na sztucznej trawie albo sali. Od dziewięciu lat mówię, że trzeba postawić balon, bo dziwi, że 350-tysięczne miasto nie ma boiska do trenowania”.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Jagiellonia Białystok

  • ursynów

    Michał Probierz średnim piłkarzem był, mało kto go znał i nic wielkiego nie pokazał jako zawodnik. No ,ale teraz kreowany na polskiego Mourinho , wie wszystko najlepiej, a na piłce to zna się znakomicie.Trenerem jest och i ach, tylko ludzie się na tych jego talentach nie poznają.Więcej pokory Panie niedogolony,ja wiem,że złej baletnicy to i trawa nie pomoże, może się poślizgnąć.A tak na marginesie Panie Probierz to Białystok to ma 297 tys.mieszkańców. Jak będzie miał 350 tys. to boisko do trenowania też będzie.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli