Probierz o Legii: „Nie wierzę, żeby ktoś tam odważył się mnie zatrudnić”…

Autor wpisu: 20 kwietnia 2018 12:17

Michał Probierz jednym z kandydatów na nowego trenera Legii? Szkoleniowiec Cracovii w dobitnych słowach rozwiał tę medialną plotkę, mówiąc: – Legia nigdy nie zatrudni Probierza, bo Legia woli zagraniczne wynalazki…

Karuzela nazwisk na następcę Romeo Jozaka kręci się w najlepsze i jak to w takich przypadkach bywa, co chwila pojawiają się na niej nowe postaci. Był grany Adam Nawałka, potem Thorsten Fink, Stanisław Czerczesow, Temur Kecbaja, a ostatnio ktoś do tego grona dorzucił Probierza. Szkoleniowiec Pasów, dla którego Cracovia jest ósmym ekstraklasowym klubem w trenerskiej karierze, odniósł się to tych rewelacji. – Nie ma tematu Legii Warszawa. Byłbym nie fair wobec prezesa Filipiaka. Do momentu zwolnienia z Cracovii nie będę podejmował jakichkolwiek rozmów. Miałem sygnały z zagranicy, ale nie rozważałem tego – przyznał. Po czym dodał: – Legia nigdy nie zatrudni Probierza, bo Legia woli zagranicznych trenerów. Najlepiej tych, którzy się uczą, a Polak zawsze może coś powiedzieć. Probierz i Legia do siebie nie pasują. Nie wierzę, żeby ktoś tam odważył się mnie zatrudnić. Trenerzy z zagranicy zawsze są lepsi. Biorą wynalazki, może będą następne.

Probierz ma za sobą wyjątkowo burzliwy czas w Cracovii. Zespół po fatalnym początku sezonu zdołał się wydobyć z dna i choć nie udało mu się ostatecznie zakończyć rundy zasadniczej w górnej ósemce, to właściciel klubu Janusz Filipiak najwyraźniej uznał, że robota, jaką wykonuje tu Probierz, przynosi dobre efekty. Na początku marca trener podpisał przecież z Cracovią nowy kontrakt, choć jego poprzednia umowa była ważna do końca przyszłego sezonu. Teraz Probierz związany jest z Pasami kontraktem do 30 czerwca 2020 roku.
– Profesor dał mi za dużo zaufania w trudnych momentach, żebym teraz nagle zmienił swoje podejście. Robimy ciekawy projekt w klubie, a Profesor włożył w ten klub dużo i chce mieć radość z piłki. Najważniejsze jest dla mnie to, że w najtrudniejszych momentach profesor był za mną. Czułem jego zaufanie od początku do końca – zaznaczył Probierz.

Inne artykuły o: Cracovia | Ekstraklasa | Legia Warszawa

  • zgubek

    Probierz to nie tylko ulubiona postać mediów.lubię go i ja, chociaż trochę inaczej. To gość bardzo pewny siebie, ba nawet pyszny(palce lizać). Ale jako trener to niewiele jeszcze zdziałał i niczym nie różnii się od 3 muszkieterów Legii(Berg, Hasi, Jozak). Probierz to nie wynalazek byłby, to raczej taki śląski chłopek roztropek, któremu w Jagiellonii na przeszkodzie w zdobyciu mistrzostwa stanął brak lotniska w Białymstoku.Teraz w Krakowie ma Balice, ale jego Cracovia jakoś nie do frunęła nawet do pierwszej ósemki.Znowu awaria panie Probierz.

  • Znawca

    Panie Michale pan zamiast,zdobywać Mistrzostwa tylko o nich czytał.Pierwszy raz sie zgodze,nikt w Legii pana nie chce

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli