Probierz nadal czyści Cracovię – przyjdzie Rakels, tematu Czerwińskiego nie ma

Autor wpisu: 8 stycznia 2018 14:48

Przy Kałuży zapowiada się kolejna rewolucja. Już może nie tak duża jak latem, niemniej siedmiu zawodników idzie w odstawkę.

Malarczyk, Steblecki, Deleu, Szczepaniak, Sandomierski i Wójcicki mogą szukać sobie nowych klubów. – Choć nikt nie mówi, że odejdą za darmo. Trzeba będzie za nich zapłacić – mówi trener Michał Probierz. O ile chętni, by płacić, się oczywiście znajdą… Z kolei Vestenicky ma być wypożyczony.
A skoro zwalniają, to znaczy, że będą również zatrudniać. W Krakowie niemal na pewno znów pojawi się Deniss Rakels, który nie podbił Anglii (w Reading) ani nie rzucił nikogo na kolana w Lechu. Probierz jednak nie ukrywa, że Łotysz mu się przyda i że wiąże z nim poważne plany. – To prawda, że jesteśmy blisko zakontraktowania Rakelsa. Dopinamy szczegóły. W swoim zespole widzę go jako skrzydłowego – przyznaje szkoleniowiec Pasów.

A co z innymi wzmocnieniami? Był w mediach temat wypożyczenia Jakuba Czerwińskiego z Legii, ale… tylko w mediach. Według szkoleniowca Pasów przenosin tego piłkarza z Warszawy do Krakowa nie będzie. Natomiast Cracovia chciała pozyskać Davida Jablońskiego (26 letni czeski obrońca) z Lewskiego Sofia, czego Probierz nie ukrywa, ale z tego transferu raczej nic nie będzie, bo piłkarz jest za drogi. Bardzo możliwe, że podobnie zakończy się batalia o jednego z portugalskich piłkarzy. Szkoleniowiec Pasów przyznał, że Cracovia była z nim już dogadana, ale nagle zawodnik zażądał… blisko dwa razy większej pensji. – Może przeczytał w internecie, że Comarch to potężna firma? To trochę niepoważne – skomentował trenerów Pasów. Temat zamknięty jednak nie jest, nadal trwa przeciąganie liny. Tym bardziej że – jak mówi Probierz – chodzi o piłkarza, który byłby bardzo poważnym wzmocnieniem jego zespołu.

Niezależnie od tego, jak skończą się te negocjacje, w klubie jest już gotowa lista zawodników do pozyskania i tej zimy przy Kałuży na pewno pojawi się kilku nowych zawodników. – Dużo w klubie pracowaliśmy, dużo piłkarzy obejrzeliśmy. Mamy ich wybranych i dogadujemy szczegóły. Niektóre sprawy załatwimy jeszcze w tym tygodniu, natomiast do obozu chciałbym mieć wszystkich zawodników do dyspozycji – zaznacza szkoleniowiec.
A jakie plany na rundę wiosenną? – Postaramy się powalczyć o grupę mistrzowską, a jak się nie uda, to zostanie nam walka o utrzymanie. Nasza gra ma bazować na dobrym przygotowaniu fizycznym i nad tym na razie będziemy pracować. Traciliśmy za dużo bramek po stałych fragmentach, więc musimy to poprawić. Tylko 14 procent naszych goli padło po kontratakach, więc i do tego trzeba podczas treningów mocniej się przyłożyć, a także nad utrzymywaniem się przy piłce i generalnie organizacją gry – zapowiada Probierz.

Do 22 stycznia drużyna będzie ćwiczyć w Krakowie. 13 stycznia zagra sparing z Puszczą Niepołomice, 17 stycznia z Zagłębiem Sosnowiec, a 20 stycznia ze Stalą Mielec i Siarką Tarnobrzeg. Dwa dni później zespół uda się na dwutygodniowe zgrupowanie do Turcji.

Inne artykuły o: Cracovia | Ekstraklasa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli