Prezes Termaliki ukarana za „piłkarskiego pokera”

Autor wpisu: 30 kwietnia 2018 13:06

Pamiętacie kuriozalne oświadczenie prezes Bruk-Betu Termaliki, Danuty Witkowskiej? Właśnie została za nie ukarana przez Komisję Ligi.

Pani prezes pokusiła się o zamieszczenie na oficjalnej stronie klubu kontrowersyjnego komentarza w przerwie meczu ze Śląskiem Wrocław. Goście prowadzili wówczas po dwóch bramkach z rzutów karnych, zaś Martin Miković wyleciał z boiska z czerwoną kartką za rzucenie piłką w kierunku sędziego. Choć decyzje arbitra były słuszne, na dodatek podparte systemem wideoweryfikacji, pani Witkowska była tak bardzo zbulwersowana wydarzeniami na boisku, że postanowiła odnieść się do całej sytuacji już w przerwie spotkania.
„To co działo się w Niecieczy w pierwszej połowie to piłkarski poker” – taki oficjalny (!) komentarz prezes klubu mogli przeczytać wszyscy na stronie internetowej Termaliki.
Sprawą, jak można się było spodziewać, zajęła się Komisja Ligi, która wpis potraktowała dość łagodnie. Według informacji Antoniego Bugajskiego z „Przeglądu Sportowego”, Witkowska została ukarana kwotą 2 tysięcy złotych. Informacja o karze nie została jednak podana publicznie, bo „generalnie nie informujemy o karach finansowych dla piłkarzy czy działaczy, jeśli są one poniżej 10 tysięcy złotych, a tak było w tym przypadku” – powiedział „PS” Bartosz Orzechowski, rzecznik Ekstraklasy S.A.
Pani prezes naruszyła art. 77 Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN, zakładający karę od upomnienia aż do wykluczenia z PZPN za „wypowiedzi lub inne działania, mogące poniżyć w opinii publicznej, narazić na utratę zaufania, potrzebnego do wykonywania powierzonej funkcji lub prowadzenia działalności w sporcie piłki nożnej lub znieważające: członków władz PZPN, związków piłki nożnej, ligi zawodowej, klubów, zawodników, trenerów, sędziów, działaczy sportowych”.
Komentarza Witkowskiej nie ma co już szukać na stronie klubu. Ale przecież w przyrodzie i internecie nic nie ginie. Więc przypominamy:

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli