Prezes Piotr Rutkowski zapowiada: – Lech nie jest przechowalnią. Z każdym można się rozstać

Autor wpisu: 16 listopada 2017 14:13

Niedawno prezes Legii Dariusz Mioduski zapowiadał, że drużynę z Warszawy czeka rekonstrukcja kadry. Teraz o poważnych zmianach w składzie mówi prezes Lecha Poznań, Piotr Rutkowski. On zresztą informuje otwarcie: – Ci, którzy nie dają swojego wkładu w walkę o mistrzostwo Polski, będą musieli odejść. Brutalne, ale taka jest prawda.

Lech, który jeszcze półtora miesiąca temu zmiażdżył Legię na swoim stadionie i wygrał z nią 3:0, teraz ma cztery punkty straty do mistrzów Polski, a do liderującego Górnika Zabrze – pięć. W Poznaniu nie chcą pogodzić się z tą sytuacją. W rozmowie  z „Przeglądem Sportowym” Piotr Rutkowski ostro ocenił obecną sytuację w klubie:
– Chcę i zamierzam wymagać więcej. Tu i teraz. Punktów. Ale nie tylko. Począwszy od piłkarzy – musimy wymagać jednego: sukcesu. Myślenie musi być jasne: wszystko podporządkowujemy pod to, aby zdobyć mistrzostwo. To musi się zaczynać już od nastawienia, z jakim wchodzę  i w mecz i każdego dnia na trening. Wchodzę po to, bo muszę wygrać. Za wszelką cenę. To jest bardzo ważne i, niestety mam tutaj zastrzeżenia. […] Potrzeba zmiany nastawienia piłkarzy. Muszą być bardziej pazerni. Niektórzy zawodnicy muszą wyjść ze swojej strefy komfortu i chętnie im w tym pomogę. […] Niektórzy muszą udowodnić, że chcą razem z Lechem walczyć o tytuł. To jest klucz.
Prezes zapowiedział, że zimą nastąpi weryfikacja i niektórzy piłkarze będą musieli pożegnać się z klubem.
– Robimy tak – zostało sześć meczów. Kończymy rok i trener ma go podsumować, przeanalizować i zidentyfikować te jednostki, które za wszelką cenę chcą. I tych, którym jest dobrze. Nie ma wątpliwości, że musimy taki ogon obcinać. Czyli ci, którzy nie dają swojego wkładu w walkę o mistrzostwo Polski, będą musieli odejść. Brutalne, ale taka jest prawda i w Lechu piłkarze muszą to czuć. To wcale nie oznacza, że ci, którzy są zawsze w kadrze meczowej, mogą być spokojni. Nie. Wymagamy czegoś więcej. Tego, żeby zawodnik – nawet jak wejdzie na pięć minut – z pełną determinacją dołożył swoją cegiełkę. Głęboko wierzę w to, że wszyscy pchają wózek w jedną stronę. Tylko niektórzy z większą intensywnością i pazernością. A reszcie jest zbyt dobrze i wygodnie. […] Nieważne, czy podpisałeś kontrakt na trzy lata, czy jesteś tylko wypożyczony – z każdym można się rozstać. […] Lech jest fajnym klubem, ale nie jest przechowalnią. Nie rozumiesz tego, to musisz odejść i koniec.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Lech Poznań

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli