W Pradze stęsknili się za Necidem. Czech zaliczy miękkie lądowanie w Slavii?

Autor wpisu: 13 kwietnia 2017 09:23

W Pradze szykują Tomašowi Necidowi miękkie lądowanie. Tak przynajmniej donosi Grzegorz Rudynek, dziennikarz Przeglądu Sportowego, świetnie zorientowany w meandrach czeskiej piłki, więc śmiało można mu wierzyć. Konkretnie chodzi o Slavię, której Necid jest wychowankiem i w której doskonale go znają.

Miękkie lądowanie to faktycznie może być dobre określenie, bo niewykluczone, że po zakończeniu wypożyczenia do Legii Czech będzie takowego potrzebował. Na razie robi w drużynie mistrzów Polski za jeden wielki transferowy niewypał, po którym w Warszawie nikt nie będzie płakał. A przecież przychodził jako ten, który ma zasypać dziurę po odejściu Nikolicia i Prijovicia, czyli mówiąc wprost – strzelać gole. Że to potrafi, wiadomo było, bo przecież żaden to anonimowy piłkarz, tylko pełnoprawny reprezentant Czech – co prawda w ostatnim czasie po lekkich przejściach – ale jednak, więc wymagania i oczekiwania były spore. Necid został wypożyczony z Bursasporu do końca tego sezonu z opcją wykupu. Nieoficjalnie mówi się, że ten wykup kosztowałby 1,5 mln euro.

Po tym, jaki pożytek z Czecha ma Legia do tej pory, trudno przypuszczać, by ktoś w klubie z Łazienkowskiej upadł na głowę i wydał za niego jakiekolwiek pieniądze, nie mówiąc już o tak dużych. Necid co prawda ostatnio był kontuzjowany, choć wrócił już do treningów, ale w Legii kompletnie nie może się odnaleźć. Zero goli, jedna asysta – to wszystko, na co było go dotychczas stać. W sztabie szkoleniowym mistrzów Polski wciąż trzymają fason i twierdzą, że liczą na Necida w rundzie finałowej ekstraklasy, ale na razie wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują na to, że w czerwcu Czech zapewne pożegna się z Warszawą. Wtedy to miękkie lądowanie w Pradze na pewno mu się przyda.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli