Pogoń znowu przegrywa, a Skorża… Trenerze, słabe to

Autor wpisu: 27 października 2017 21:26

Wydawało się, że przed tą kolejką Pogoń Szczecin osiągnęła już dno – ostatnie miejsce w tabeli, zaledwie dziewięć punktów. Tymczasem może być gorzej. Dziś Portowcy znowu gładko przegrali, tym razem we Wrocławiu ze Śląskiem 0:3. Maciej Skorża ewidentnie nie trzyma już ciśnienia. I idzie na łatwiznę – w przeciwieństwie do Michała Probierza, który nie unikał wywiadów, gdy jego Cracovia zbierała cięgi, Skorża postanowił unikać trudnych pytań. I mediów.

Dopiero co pisaliśmy, że w Szczecinie mają problem z trenerem – bo on sam nie zamierza odejść, a zwolnienie go byłoby zbyt kosztowne dla klubu. No i nic się nie zmieniło, prócz tego, że Pogoń przegrała właśnie kolejny mecz. Śląsk zwyciężył bez problemu 3:0 (dwa razy Robak i raz Piech). Sytuację Pogoni najlepiej oddaje taki obrazek – w 78. minucie Skorża robi zmianę, to taka ostatnia szansa na to, by coś jeszcze ugrać w tym meczu. Wchodzi Łukasz Zwoliński, który… w kilkanaście minut dostaje dwie żółte kartki i wylatuje z boiska.
A Skorża jak skutecznie w ostatnim czasie omijał dziennikarzy, tak zrobił to po meczu.
– Przyjechaliśmy do Wrocławia bardzo zmotywowani po wielu rozmowach, spotkaniach. Widziałem, że u moich piłkarzy była determinacja. W 4. minucie sami skomplikowaliśmy sobie życie po prostej sytuacji, w której nie potrafiliśmy upilnować Marcina Robaka. Potem przez 30 minut na pewno nie byliśmy słabsi. Stworzyliśmy kilka sytuacji, ale ich nie wykorzystaliśmy. Robak podwyższył na 2:0 po naszych błędach. Chciałem pobudzić zespół dwoma zmianami w przerwie. Liczyłem, że kontaktowa bramka pozwoli nawiązać walkę. Niestety jedna z kontr przyniosła efekt i zamknęła mecz. Jedna z drużyn wykorzystała swoje okazje, druga nie. Nasza sytuacja robi się bardzo poważna. Emocje są bardzo duże i to wszystko, czym chciałbym się podzielić.
I na tym zakończył, wstał i opuścił salę.
Tyle było trudnych pytań i wyczerpujących odpowiedzi. Słabe to, trenerze.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Pogoń Szczecin

  • zgubek

    No a co biedaczyna miał powiedzieć?Niektórzy,vide trener Legii gadają od rzeczy.Ktoś kiedy powiedział, że milczenie jest złotem.A trener Skorża, z tego co ma bicza nie ukręci.Ten chłop wdepnął w g..o,smród jest, trzeba tam w Szczecinie to wszystko przewietrzyć.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli