Peszko znów „odleciał”. Kopnął lalkę w barwach Arki. Zresztą nie tylko on

Autor wpisu: 10 kwietnia 2018 10:26

Sławomir Peszko miał się „wyciszyć” – takie było przesłanie Adama Nawałki podczas ostatniego zgrupowania kadry. Ale z jego temperamentem to chyba niemożliwe. W sieci furorę robi ujęcie nakręcone po derbowym meczu z Arką, na którym widać, jak Peszko kopie dmuchaną lalkę ubraną w barwy Arki Gdynia.

To szalikowcy Lechii przebrali dmuchaną lalę w barwy Arki i rzucili na przejście, którym przechodzili wzdłuż trybun piłkarze Lechii po derbowym meczu z gdynianami (4:2). Na nagraniu widać, jak Peszko kopie lalę, a chwilę po nim to samo, tylko z jeszcze większą werwą, robi Simeon Sławczew. Przy wtórze chamskiego skandowania fanów: „Dobij tą k…” Ot, taki szczeniacki gest jednego i drugiego w pomeczowych emocjach.
Nagranie opublikował kanał LechiaKarwiny:

Niezależnie, kogo by sprawa dotyczyła, jest wyjątkowo niesmaczną i budzi odruch politowania. Szkoda, że piłkarze nie są w stanie zrozumieć, jak wielki wpływ mają ich zachowania w takich chwilach na podburzanie i tak już rozochoconej publiki. A dzieje się to w momencie, gdy mamy właśnie za sobą ogromną dyskusję o stadionowych prowokacjach po zdarzeniach w Gliwicach i w Tychach.

To zaś, że jednym z „bohaterów” jest akurat Peszko, to już zupełne kuriozum. Dopiero co na kadrze Adam Nawałka ponoć zalecał mu „wyciszenie się” po głośnej aferze medialnej, jeśli piłkarz chce mieć realne szanse na powołanie na finały MŚ. Sam Peszko zresztą przy okazji sam zauważył: – Lepiej, żebym teraz dużo nie gadał. Już się nagadałem. Co chwila o mnie głośno, tylko że nie zawsze akurat na takim szumie mi zależy.
Chyba jednak zależy, skoro najpierw przed derby wbijał szpilę porównując styl Arki do tego znanego z boisk rugby – ale to jeszcze było przynajmniej, choć mocne, to jednak merytoryczne.
Teraz zaś będzie jeszcze głośniej, bo wizerunek Peszki kopiącego lalkę obiegnie wszystkie media sportowe i nie tylko sportowe. Ten chłop tak ma i już zapewne się nie zmieni. Za późno…

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Lechia Gdańsk

  • ursynów

    Gdyby dureń zrozumiał,że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek,że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych,że nie są durniami- to są słowa Stefana Kisielewskiego.Do Peszki pasują jak ulał, tylko skończony dureń może zachowywać się jak ów Peszko. Gracz z niego taki mniej więcej przeciętny,w chwilach trzeźwości lubi sobie pokopać dmuchane lalki.Na więcej widocznie go nie stać.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli