Pawłowski: – Nasze odkrycie się byłoby samobójstwem

Autor wpisu: 21 sierpnia 2018 10:37

Czasem nam się wydaje, że oglądamy inne mecze niż trenerzy czy niektórzy eksperci.

W ostatnim programie Liga+ Extra Kazimierz Węgrzyn stwierdził, że europejskie puchary zakłamują rzeczywistość, bo nasza liga się rozwija. Nikt w studiu – a szkoda – nie ripostował, ale i tak w mediach pan Kazimierz został wyśmiany (i skrytykowany) za postawienie takiej tezy. Inna sprawa, że zdanie zostało wypowiedziane w niedzielę, czyli przed meczem Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin. Spotkaniem zakończonym remisem 0:0, które było jednym z tych, za które należałoby zwracać kibicom pieniądze za bilety. „Beznadziejny” – to chyba najczęstsze określenie, jakie padało w mediach opisujących mecz we Wrocławiu. Ciekawe, czy ten mecz zweryfikowałby nieco opinię wygłoszoną przez Węgrzyna…
Po słabym poprzednim sezonie, kiedy Śląsk nie załapał się nawet do górnej ósemki, w tym aspiracje w klubie są wyższe. Ale skoro tak, to wypada wygrać ze słabiutką od początku rozgrywek Pogonią Szczecin. Albo chociaż powalczyć.
Tymczasem trener Śląska, Tadeusz Pawłowski, tak tłumaczył po meczu swoją drużynę:
– Moim zdaniem nie był to dla nas łatwy mecz. Pogoń grała od pierwszej minuty na kontrę. Cofała się po stracie piłki na swoją połowę. Tylko najlepsze drużyny w Europie potrafią dobrze konstruować atak pozycyjny, a my mamy niedoświadczonych zawodników w środku pola.
A co powiedział o samym poziomie spotkania?
– Nie uważam, że był to bardzo słaby mecz. Był to bez wątpienia mecz walki. Nie mogę wpuszczać zawodników, który dopiero przyszli do nas z niższych klas rozgrywkowych. Jeśli całkowicie przebudujemy drużynę, to zwyczajnie spadniemy z ligi.
Przed kamerami Eurosportu było jeszcze „mocniej”:
– Pogoń ustawiła się na kontrę, a to jest zespół który ma dobrych zawodników. Uważam, że nasze odkrycie się byłoby samobójstwem. Mamy sześć punktów, założyliśmy sobie, że naszym celem jest pierwsza ósemka i tego się trzymamy.
Hmmm. Skoro nie można się odkryć w meczu z zespołem, który do tej pory strzelił w lidze JEDNĄ bramkę, to jak będą wyglądały kolejne spotkania Śląska? Aż strach się bać…

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Śląsk Wrocław

  • zgubek

    Kaziu to zacny człowiek jest. Jego teksty powoli przejdą do historii. To on jest ojcem powiedzenia,że bramka w głowie zmienia wszystko. Zaiste prawda to jest.Niestety trener Pawłowski nie jest zwolennikiem tej teorii. Może ma rację, gdyby się odkryli, to byłoby samobójstwo, lepiej trzymać się sześciu punktów.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli