Paszulewicz w Wiśle Płock? – Wszystko rozstrzygnie się w ciągu doby – mówi

Autor wpisu: 5 lipca 2017 14:11

Jacek Paszulewicz następcą Marcina Kaczmarka w Płocku? – Sytuacja zaskoczyła chyba wszystkich. Wisła spokojnie utrzymała się w lidze i nikt nie sądził, że dojdzie tam do zmiany trenera. Teraz klub musi znaleźć nowego jak najszybciej, bo przecież za niecałe dwa tygodnie rusza ekstraklasa – mówi nam trener Olimpii Grudziądz. A na pytanie, czy jest temat Wisły, dyplomatycznie odpowiada: – Nie mogę ani potwierdzić, ani zaprzeczyć.

Paszulewicz to jeden z najlepszych trenerów na zapleczu ekstraklasy – trudno nie docenić pracy, jaką przez półtora roku wykonał w Grudziądzu. Z zespołu, który był na dnie pierwszoligowej tabeli, zbudował drużynę, która do końca biła się w poprzednim sezonie o awans do ekstraklasy. Kapitalnie w Olimpii czuli się młodzi piłkarze, będący tam na wypożyczeniu, by wspomnieć tylko Karola Angielskiego czy Jakuba Wrąbla. Nic dziwnego, że Paszulewicz został dostrzeżony przez kluby ekstraklasy.

FUTBOLFEJS.PL: Jest temat pana i Wisły Płock?
JACEK PASZULEWICZ: Mam ważny kontrakt w Olimpii, właśnie podpisałem nowy, dwuletni…

Wie pan, że kontrakt, to nie jest przeszkoda nie do przeskoczenia, prawda?
No i co ja mam panu powiedzieć? Na razie nie mogę ani potwierdzić, ani zaprzeczyć. Czas pokaże, jak będzie. Tym bardziej że sprawa w Wiśle musi rozstrzygnąć się w ciągu jednego dnia, bo przecież ekstraklasa za chwilę rusza. Nowa koncepcja gry, nowe spojrzenie na zespół i tak dalej. Nowy szkoleniowiec musi dostać czas, by z tym wszystkim się zmierzyć.

To zapytam inaczej – rozumiem, że oferta z ekstraklasy warta byłyby rozważenia?
Oczywiście. Jestem umówiony z prezesem Olimpii, że jeśli przyszłaby oferta z ekstraklasy, to będzie otwarty na nią, tym bardziej że złożyłem zapewnienie, iż nie zostawię go z pustymi rękoma. Ustaliliśmy, że jeśli zgłosi się klub ekstraklasy i spełni pewne warunki, no to będę mógł z oferty skorzystać. Wiadomo, że każdy szkoleniowiec pracuje po to, by prowadzić zespoły jak najwyżej i jak najlepsze. Ja nie jestem wyjątkiem. Tak więc zobaczymy, jak sytuacja się rozwinie.

Rozmawiał Krzysztof Budka

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Wisła Płock

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli