Olkowski na celowniku Legii?

Autor wpisu: 7 lutego 2018 11:02

Miał wrócić do Polski, konkretnie wylądować w Poznaniu, ale plany w ostatniej chwili się pokrzyżowały. Nie znaczy to jednak, że Paweł Olkowski zostanie w Kolonii, bo według niemieckich dziennikarzy, sprowadzeniem byłego reprezentanta Polski poważnie zainteresowana jest Legia.

O tym, że Legia szuka jeszcze wzmocnień, nie ukrywają ani prezes Dariusz Mioduski, ani trener Romeo Jozak. Jednym z kandydatów miałby być Olkowski? Tak uważa „Bild”. Mistrz Polski – zdaniem Niemców – miał zgłosić się do 1.FC Köln i zaoferować 300 tys. euro za wykupienie bocznego obrońcy.
Olkowskiemu ostatnio w Niemczech kompletnie się nie wiedzie, choć wyjeżdżał tam jako pełnoprawny reprezentant Polski, którego regularnie do swojej drużyny powoływał Adam Nawałka. Tyle że było to w 2014 roku. I trzeba powiedzieć, że pobyt za naszą zachodnią granicą zaczął się dla niego całkiem udanie, bo w pierwszym sezonie Polak był podstawowym zawodnikiem „Koziołków”. Niestety, z każdym kolejnym rokiem regularnych występów ubywało. W obecnych rozgrywkach Olkowski zaliczył tylko pięć spotkań w Bundeslidze. Tak więc jasne się stało, że jeśli znów chce grać, a nie przesiadywać na ławce rezerwowych, powinien zmienić klub. W Polsce to wciąż nazwisko, z którym wiążą całkiem spore nadzieje. O czym świadczy zainteresowanie nim i Legii, i Lecha, od którego był już podobno w włos.

W Poznaniu Olkowski miał zająć miejsce Roberta Gumnego. Ten, jak pamiętamy, był już jedną nogą w Borussii Mönchengladbach i to za kwotę, dzięki której ustanowiłby nowy rekord transferowy ekstraklasy. Ostatecznie transfer wysypał się na ostatniej prostej – Niemcy zrezygnowali z zakupu Gumnego, piłkarz wrócił do Lecha, co z kolei skomplikowało sytuację Olkowskiego, który był już z Kolejorzem podobno po słowie.
Czyżby oferta z Legii miała być dla Olkowskiego ostatnią tej zimy deską ratunku? Jeśli tak, to wcale nie taka zła ta deska…

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

  • zgubek

    Ostatnia deska ratunku dla Olkowskiego! Może dla niego tak, ale dla Legii wątpię.Niech ktoś się tą deską walnie w Legii w głowę.Po co taki gość w Legii?

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli