Kto nowym trenerem Legii? Chorwat, Słowak, Portugalczyk? A może Polak…

Autor wpisu: 13 września 2017 11:44

Jacek Magiera zwolniony, zaczęło się więc „poszukiwanie” jego następcy. Na giełdzie nazwisk przewijają się głównie Romeo Jozak, Paulo Bento, Adrian Gula, a nawet… Maciej Bartoszek.

Najbardziej znanym z nich (nie licząc oczywiście Bartoszka, który u nas znany jest przecież wszystkim, a po rozstaniu z Koroną pozostaje bez pracy) jest Portugalczyk. Zresztą Paulo Bento przymierzany był do Legii już jakiś czas temu – działacze wybrali jednak wtedy Stanisława Czerczesowa. Bento to bardzo poważne nazwisko – były selekcjoner Portugalii (zresztą grał w niej również jako piłkarz), prowadził też Sporting Lizbona, brazylijskie Cruzeiro, a ostatnio Olympiakos Pireus, gdzie teraz trenerem jest Besnik Hasi.

Innym kandydatem jest Chorwat Romeo Jozak. Informację o jego rozmowach z Legią podaje chorwacka prasa. Jozak ma za sobą robotę w roli m.in. dyrektora sportowego Dinama Zagrzeb i dyrektora technicznego krajowej federacji. Pełnił też funkcję szefa akademii Dinama. Jako trener prowadził juniorskie i młodzieżową reprezentację Chorwacji. Pracował również w klubach amerykańskich, kanadyjskich i australijskich. W ostatnim czasie współpracował z UEFA w komitecie rozwoju i techniki.

Wraca również temat Adriana Guli, którego przymierzano do Legii po rozstaniu z Czerczesowem. To jeden z najbardziej utalentowanych słowackich trenerów, którego największych sukcesem było zdobycie mistrzostwa z Trenczynem. Potem przeniósł się do Żyliny.

Tak czy inaczej Legia nazwisko nowego szkoleniowca podać ma jeszcze dziś na konferencji.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli