Nenad Bjelica „pojechał” z VAR-em: To jest wielki cirkus!

Autor wpisu: 21 października 2017 23:46

Nenad Bjelica zabrał głos w sprawie VAR-u. W typowy dla siebie sposób, czyli wdzięczny, barwny i emocjonalny. Po meczu Lechia – Lech (3:3) pełnym nerwów, błędów, goli i huśtawki emocji rzucił przed kamerami Canal Plus: – VAR to wielki cirkus! Nie chcemy go w piłce!

Godzi się zacząć od tego, że wreszcie Lechia i Lech zagrały na miarę możliwości i oczekiwań. Jeden z bodaj najfajniejszych do oglądania meczów w tym sezonie w Lotto Ekstraklasie. Pełny zaskakujących zwrotów (od 1:0 i 2:1 dla Lechii, przez 2:3 po gol samobójczy Emira Dilavera i 3:3), momentów przewagi to jednej, to drugiej drużyny, koszmarnych błędów – to fakt, ale też skutecznych akcji. Do tego czerwone kartki (dla Michała Nalepy w 52. minucie i dla Mihai Raduta w 74. minucie), no i… VAR.

VAR, który spowalniał szybkość zdarzeń, ale w sumie jego werdykty były na remis. Najpierw sytuacja zweryfikowana na korzyść Lechii i karny w końcówce pierwszej połowy (wykorzystał Marco Paixao), potem na korzyść Lecha (czerwona kartka dla Nalepy po faulu na Christianie Gytkjaerze).

Nenad Bjelica jednak po meczu – jak się mawia – „pojechał” z VAR-em po całości. – To jest cirkus, to nie ma sensu! – zagrzmiał przed kamerą telewizyjną. – Nie ma w tym emocji, po każdej sytuacji czekamy. To nie jest piłka nożna, to jest VAR. Nie chcemy tego! Rozmawiałem zresztą z sędziami, oni myślą tak samo, bo dla nich to ciężka sytuacja.
I jeszcze jedno mocne hasło: – Piłka przegrała emocje!

Uff… No, ale trudno się z Bjelicą w sumie akurat po meczu Lechii z Lechem nie zgodzić. Jeśli coś emocje odbierało i spowalniało wydarzenia, to właśnie VAR!
I bądź tu mądry. Z jednej strony nie chcemy ewidentnie wypaczonych wyników, z drugiej gdy nam się zabiera płynność zdarzeń, coś jest nie „tak”.
I póki VAR jest nowością, będzie uwierał nie tylko trenera Bjelicę.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Lech Poznań | Lechia Gdańsk

• zgubek

Wielki cirkus to jest Bjelica.Nie dogodzisz wszystkim,a że spowalnia to przebieg meczu?,no nie oszukujmy się , ten mecz nie miał zawrotnego tempa.Był natomiast bardzo ostry, czasami brutalny,czego efektem zejście dwóch zawodników Lecha.W sumie mecz emocjonujący,na tle innych meczów w ekstraklasie jeden z lepszych.A VAR myślę,że szybko się dotrze i ludzie do niego się przyzwyczają.