Nemanja Nikolić: Nowy trener Wisły jak… Czerczesow

Autor wpisu: 29 grudnia 2017 10:14

Nowy trener Wisły Kraków mógł pracować w… Legii. Gdyby posłuchano Nemanji Nikolicia! Węgierski napastnik zna Joana Carrillo bardzo dobrze z Videotonu, gdzie pracowali razem przez cztery lata. Teraz wspomina, że podsuwał kandydaturę Hiszpana władzom Legii Warszawa.

Nemanja Nikolić w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” między innymi odniósł się właśnie do osoby Joana Carrillo, który z nowym rokiem zostanie trenerem Wisły Kraków zmieniając odchodzącego w dość burzliwej atmosferze Kiko Ramireza. Wiśle ma dać możliwość zrobienia „kroku w przód”, którego zespół pod wodzą poprzedniego szkoleniowca ponoć uczynić nie mógł.

Nikolić okazuje się jak najbardziej odpowiednią osobą do rozprawiania o Carrillo, bo w Videotonie pracował z nim ponad cztery lata. Hiszpan był tam przez trzy sezony asystentem pierwszego trenera, a potem prowadził klub samodzielnie zdobywając mistrzostwo Węgier.
– Mógłby być trenerem Legii. Kilka razy podsuwałem jego kandydaturę. Na pewno Michał Żewłakow musiał wiedzieć, jak prowadzi zespół, bo przecież nieraz oglądał Videoton, gdy przyjeżdżał mnie oglądać. Podobał mu się nasz styl gry – opowiada teraz Niko w „PS”.

Ze słów Nikolicia wynika, że Wisła trafiła na kawał naprawdę dobrego trenera. Były snajper Legii charakteryzując szkoleniowca porównuje go do… Stanisława Czerczesowa. Ale nie tyle temperamentem, co sposobem pracy. – On też lubi analizować rywala, skupiać się na detalach, podobnie jak on dobrze przygotowuje zespół, ważna jest dla niego taktyka. Po każdym meczu rozmawialiśmy o błędach. (…) Nie lubi dużo mówić, ale podczas meczu nie siedzi na ławce przez 90 minut. Cały czas stoi blisko linii. Jest przyjacielski wobec piłkarzy, zawsze ich broni, ale gdy ktoś popełni błąd, to w szatni mówi o tym wprost – zaznacza Niko.

I jeszcze jedno – co akurat bardzo istotne w przypadku krajobrazu Wisły Kraków – Carrillo ponoć jest człowiekiem bezkompromisowym, ma silny charakter i nie znosi, gdy usiłują narzucać mu z boku cokolwiek ludzie, których uważa za „nieprofesjonalnych”.
Ciekawe, ile podpowiedzi „z boku” wytrzyma w Krakowie…

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Wisła Kraków

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli