Nawałka po mundialu wyląduje w Legii?

Autor wpisu: 4 kwietnia 2018 14:52

Adam Nawałka po zakończeniu mistrzostw świata może zostać szkoleniowcem Legii Warszawa – taką informację podał dziennikarz „Polsatu Sport” Marcin Feddek.

To oznaczałoby, że po pierwsze Legia rozstanie się w czerwcu z Romeo Jozakiem – jeśli Chorwat nie zdobędzie mistrzostwa Polski, scenariusz jak najbardziej realny. A póki co Legii bliżej do tego, by mistrzostwa nie zdobyć, niż zdobyć. Po drugie, Nawałka przestanie być selekcjonerem biało-czerwonych, co oczywiście też należy brać pod uwagę, niezależnie od tego, jak Polacy wypadną na mistrzostwach w Rosji. Po nich kończy się mu kontrakt z PZPN-em, a ostatnio z różnych źródeł coraz częściej słychać głosy (oczywiście nieoficjalnie), że już go nie przedłuży.
Akurat Feddek to jeden z niewielu dziennikarzy będących tak blisko reprezentacji i samego Nawałki. Tylko jemu selekcjoner pozwala obserwować całe, zamknięte dla reszty reporterów treningi polskiej kadry. Skoro więc padły z jego ust takie słowa: „Z dobrego źródła usłyszałem ostatnio rzecz, która bardzo mnie zaskoczyła. Podobno po zakończeniu mistrzostw świata 2018 trenerem Legii może zostać Adam Nawałka”, pewnie coś na rzeczy jest.

„Przegląd Sportowy” informował niedawno, że wczorajszy mecz półfinałowy Pucharu Polski w Zabrzu był dla Jozaka meczem o posadę, w co do końca nie chce nam się wierzyć, bo w takim momencie sezonu i w takiej sytuacji, w jakiej znajduje się Legia, zwalnianie trenera, którego w roli strażaka zatrudniło się kilka miesięcy wcześniej, byłoby kompletną głupotą. Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują na to, że Jozak ten sezon w roli pierwszego szkoleniowca klubu z Łazienkowskiej dokończy, ale czy latem nadal będzie tam pracował? To już pewnie zależy od tego, co uda mu się na finiszu obecnych rozgrywek ugrać.
Tak czy inaczej przy Łazienkowskiej pewnie już myślą o ewentualnym „planie B” i zastanawiają się nad ewentualnym następcą Jozaka. Nazwisko Nawałki wśród głównych kandydatów do zastąpienia Chorwata zdziwienia budzić nie powinno. Inna sprawa, czy sam Nawałka byłby pracą w Legii zainteresowany…

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli