Najdroższe race w historii ekstraklasy, czyli Komisja Ligi bez litości dla Legii

Autor wpisu: 22 listopada 2017 19:01

Była impreza, no to teraz wystawiono rachunek. Pokaz pirotechniczny, który skutkował dwukrotnym przerwaniem meczu, będzie Legię trochę kosztował. Na mistrzów Polski nałożono jedną z najsurowszych sankcji w historii ekstraklasy.

Chodzi oczywiście o niedzielne spotkanie z Górnikiem, podczas którego kibice poużywali sobie środków pirotechnicznych, co spowodowało dwukrotne przerwanie meczu przez sędziego Jarosława Przybyła – przerwa w grze trwała łącznie kilkanaście minut. Poza tym kibice Legii złamali jeszcze kilka innych przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, co Komisja Ligi Ekstraklasy SA wyceniła na 70 tys. zł. To jedna z najwyższych kar finansowych w historii naszej ekstraklasy.

– Kara dla Legii za zachowanie kibiców podczas niedzielnego meczu jest najwyższą w tym sezonie i jedną z najwyższych w historii komisji. Stało się tak, gdyż przerwy w grze wywołane odpaleniem rac przez kibiców, były rekordowo długie. Nie ma także absolutnie zgody na wrzucanie jakichkolwiek przedmiotów na boisko. Te wydarzenia wymagały odpowiedniej reakcji z naszej strony – tłumaczy przewodniczący komisji Zbigniew Mrowiec. – Jeśli mecze wciąż będą przerywane w ten sposób przez kibiców, to osoby zasiadające na trybunach, na których doszło do tak rażącego naruszenia zasad bezpieczeństwa i porządku, będą wykluczane z udziału w kolejnych spotkaniach – dodał.

Kara finansowa to nie wszystko. Komisja ukarała również kibiców Legii zakazem wyjazdowym mającym obowiązywać do końca sezonu zasadniczego. To oznacza, że mistrzowie Polski będą musieli radzić sobie bez wsparcia fanów w meczach z Koroną, Sandecją, Piastem, Zagłębiem, Cracovią, Lechią i Arką. A na osoby, które podczas spotkania z Górnikiem zajmowały miejsca na tzw. „Żylecie”, komisja nałożyła w zawieszeniu karę zakazu wejścia na jeden mecz domowy w ekstraklasie.
Kary dotknęły też fanów Górnika – na nich komisja nałożyła zakaz wyjazdowy na najbliższe spotkanie, które Górnik rozegra 3 grudni w Krakowie z Wisłą.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Górnik Zabrze | Legia Warszawa

  • ursynów

    To i tak szczęśliwie się skończyło,dobrze,że nie przerwał sędzia meczu 3 raz, byłby walkower.Ci ludzie to bezrozumni są,zamiast pomagać klubowi, szkodzą mu nie tylko finansowo, ale przede wszystkim wizerunkowo.No i wyjazdy się skończyły.Ale race się przydadzą, na sylwestra.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli