Jest mistrzostwo, ale nie ma już Leśnodorskiego!

Autor wpisu: 5 czerwca 2017 13:28

Bogusław Leśnodorski był do dzisiaj przewodniczącym Rady Nadzorczej Legii. Właśnie złożył rezygnację. Swoją misję przy Łazienkowskiej uznał za wyczerpaną.

Do marca tego roku był prezesem klubu. Na skutek konfliktu właścicielskiego musiał – wraz z wiceprezesem Jakubem Szumilewiczem – zrezygnować z tej funkcji.
Po przejęciu klubu przez większościowego udziałowca Dariusza Mioduskiego (po 20 procent akcji odkupił właśnie od Leśnodorskiego i Macieja Wandzla) Leśnodorski pozostał w klubie pełniąc – raczej dekoracyjną niż faktyczną – funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej Legii.
Tłumaczono to sobie wówczas, że jego obecność w klubie ma być związana z pozyskaniem przychylności kibiców, w czasie gdy zarządzanie Legią obejmie Mioduski. Sam Leśnodorski wyśmiewał ten argument („Jak panowie to sobie wyobrażacie?”), ale faktem jest, że zależało mu, by projekt „mistrzostwo dla Legii 2017” doprowadzić skutecznie do samego końca. Mówi się, że to właśnie on przekonał m.in. Michała Żewłakowa do pozostania w klubie, tak by została zachowana ciągłość pracy i tak, by zawodnicy nie stali się nieufni wobec klubu.
Już wówczas, gdy Leśnodorski zostawał przewodniczącym Rady Nadzorczej Legii, zapowiadał, że będzie czas na decyzje po zakończeniu sezonu. Teraz właśnie tę decyzję podjął. Jak widać, mimo wywalczenia mistrzostwa Polski, relacje pomiędzy byłymi wspólnikami wcale się nie poprawiły. Leśnodorski wyraźnie odkreślił grubą kreską swój czas w Legii. A trzeba uczciwie przyznać, że na ten ostatni tytuł również uczciwie zapracował.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

 • ursynów

  Bezwzględnie wkład Leśniodorskiego w zdobyciu mistrza przez drużynę z Łazienkowskiej jest niepodważalny.Zapisze się w pamięci zawodników i kibiców jako Prezes,który doprowadził klub nie tylko do sukcesów sportowych, ale przede wszystkim organizacyjnych.Mimo tylu przeciwności, czasami wpadek(mecz z Celtikiem) zrobił z Legii ze swoimi współpracownikami, klub na europejskim poziomie.Trzeba mu za to podziękować.Brawo Leśny,zawsze miałeś klasę i za to kibice na Łazienkowskiej darzyli Cię sympatią.Do zobaczenia na stadionie

 • mario3194

  Boguś zapraszamy do Zagłębia Sosnowiec!!

 • Bang

  I po co brał tego Wandzla? Przecież widać jak na dłoni że to o jego aspiracje poszło.

 • gryf01

  Tytuł zdecydowanie na konto Leśnego. Gdyby Mioduski miał klasę, oddał by mu swój medal.

 • Marek Gawryluk

  Wkład w zdobycie mistrzostwa mają piłkarze i trener. Leśnodorski z Żewłakowem podcięli skrzydła Legii pozbywając się napastników nie zatrudniając nikogo godnego w ich miejsce. To dzięki nim Legia była blisko wtopy. Leśnodorski przekonał do siebie kibiców. Teraz każdy myśli co złego to nie on. Kolejną wtopą był trener Besnik.. Co dobrego zrobił Leśnodorski to zarobił na Legii duże pieniądze… Wandzel?? heh przyjaciel od niczego i do niczego… nawet szkółka piłkarska Legii podupadła. Teraz kolejny sezon pokaże czy Leśnodorski to taki super człowiek.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli