Mioduski zdecydował: To Jacek Zieliński odpowie na jego pytania o Akademię Legii

Autor wpisu: 27 marca 2017 18:23

Jacek Zieliński na czele Akademii Legii Warszawa – to jedna z pierwszych znaczących personalnych decyzji Dariusza Mioduskiego w nowej roli. Zieliński ma zadbać o kompleksowy rozwój „oczka w głowie” prezesa.

Mioduski już w zeszłym tygodniu na swojej pierwszej konferencji wiele uwagi poświęcił Akademii, z której działalności wyraźnie nie jest zadowolony.
– Chciałbym być w takiej sytuacji jak Ajax, który w okienku transferowym sprzedaje piłkarzy za kilkadziesiąt milionów euro i nadal potrafi awansować do ćwierćfinału Ligi Europy – mówił i retorycznie pytał salę: – Byłoby ok?
Po czym sam kontynuował: – A czy mamy akademię w Legii, która to robi? Mamy czy nie? No? – prezes bawił się spektakularną ciszą.
– No, nie – odpowiedział sam sobie. – No to jeśli nie mamy, trzeba coś zmienić. Jakbyśmy mieli, to bym nic nie zmieniał. Po co?

Tutaj pełna wypowiedź prezesa Mioduskiego o Akademii:

Teraz na pytania prezesa ma odpowiedzieć Jacek Zieliński, ściągnięty w lutym jeszcze przez Bogusława Leśnodorskiego z Wigier Suwałki, gdzie pełnił rolę dyrektora sportowego. Początkowo na dość niedookreślone stanowisko dyrektora technicznego, o czym na początku lutego tak nam opowiadał:
– Nie wiem dokładnie, jak się nazywa moja funkcja, ale chyba rzeczywiście dyrektor techniczny (śmiech). W skrócie można powiedzieć, że kompetencyjnie będę takim pośrednikiem między dyrektorem akademii Jackiem Mazurkiem, a dyrektorem sportowym Michałem Żewłakowem. Mam odpowiadać za przepływ piłkarzy z drużyn juniorskich do kadry pierwszej drużyny. Na razie się wdrażam, poznaję struktury klubu, poznaję ludzi.

Cała rozmowa z Jackiem Zielińskim TUTAJ

Pisaliśmy o tym (TUTAJ), że zmiany właścicielskie w przypadku Zielińskiego nie były zagrożeniem, bo na Łazienkowską trafił niejako z „namaszczeniem” Mioduskiego i oczywistym było, że nawet jeśli ten przejmie stery, to Zielińskiego z klubu nie pogoni.
Teraz już wiemy, że to właśnie jego uczynił odpowiedzialnym za całościowy rozwój Akademii. Zieliński oficjalnie dostał stanowisko dyrektora, a najbliżej ma współpracować z Radosławem Mozyrko, który pełni rolę koordynatora ds. rozwoju Akademii Legii Warszawa (ma wiele doświadczeń z Anglii, USA, Irlandii, Włoch i Japonii, pracował w podobnej roli w Nottingham Forest).

– Mam kolegę, który przychodził do jednego ekstraklasowego klubu, nie wiedział, jak wszystko jest poukładane, jakie są struktury, a już miał wizję, jak to trzeba zrobić. Wychodzę z założenia, że najpierw trzeba poznać i ogarnąć to, co jest, a potem dopiero wdrażać swoje pomysły, które mogą usprawnić działalność w obszarze, w którym będę działał. Mam swój styl pracy. Generalnie nie lubię niczego narzucać na siłę, bo to nie działa. Mogę podpowiedzieć, wskazać jakieś rozwiązanie, porozmawiać, zasugerować. Tak właśnie pracowałem w Suwałkach – mówił nam Zieliński we wspomnianym wywiadzie. Chyba nie przypuszczał, że tak szybko przyjdzie mu „ogarnąć” trochę inne tematy niż pierwotnie się spodziewał.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli