Miedź ograła Śląsk 2:1. A którzy to z ekstraklasy?

Autor wpisu: 20 stycznia 2018 19:05

Niby zwykły sparing a jednak prestiżowy. Śląsk, który aspiruje do czołowej ósemki ekstraklasy, kontra Miedź, która aspiruje do awansu, i chciałaby, aby następne derby grać już w lidze. Oczywiście tej wyższej. Na razie w Legnicy mogą być zadowoleni. Miedź wygrała 2:1, a kibice na forach pytają: „A którzy to ci z ekstraklasy?”

Oczywiście nie chodzi o jakość gry. Sparing jak sparing, gra jak gra na sztucznej murawie w Środzie Śląskiej. Bardziej o możliwości – a te Miedzianka na dziś ma imponujące jak na swoją ligę, a nawet – jak się okazuje – i na zderzenie ze Śląskiem.

Popatrzmy – pierwsza połowa: Kapsa – Bartczak, Osyra, de Amo, Adu Kwame – Łobodziński, Purzycki, Garguła, Marquitos, Piasecki – Bartulović.
W czasie meczu na boisko weszli m.in. Sapela, Zieliński, Bożić, Forsell, Augustyniak, Santana, Idzik, Vojtuš, Mystkowski – by wymienić tylko tych, których można sobie wyobrazić i w pierwszym składzie, i którzy o ten pierwszy skład właśnie teraz – w trakcie przygotowań – będą rywalizować.
W Śląsku Jan Urban pomieszał „starych” z „młodymi”, ale gdyby wziąć pod uwagę tylko tych, którzy w decydującym fragmencie sezonu mogą wziąć ciężar walki o „ósemkę” w swoje ręce, to jakoś tak trudno oprzeć się wrażeniu, że Dominik Nowak ma większe możliwości rotowania składem bez straty jakości i siły rażenia, oczywiście w wypadku Miedzi na poziomie pierwszej ligi.
Miedź już w pierwszej połowie strzeliła dwa gole (Bartczak – przy asyście Bartulovicia i Łobodziński – uderzeniem z 20 metrów) i miała więcej od Śląska sytuacji podbramkowych – zarówno w pierwszej, jak i w drugiej połowie (m.in. dwa słupki). Śląsk dopiero pod koniec odpowiedział mocno szczęśliwym trafieniem Marcina Robaka. Szczerze mówiąc, takim farfoclem trochę:

Dla Miedzianki był to drugi sprawdzian z zespołem z ekstraklasy. Tydzień temu ekipa Nowaka przegrała 1:2 z Arką, ale jak widać ta zimowa rywalizacja z wyżej notowanymi rywalami jej służy. Teraz czas na próby w „swoim gronie” (m.in. Katowice i Raków).

A Śląsk? Cóż… – Wyglądało to słabiutko z naszej strony, musimy zastanowić się dlaczego – podsumował Jan Urban wskazując, że to jest czas, gdy musi uważnie przyjrzeć się swojej młodzieży. We wtorek Śląsk wyjeżdża na zgrupowanie na Cyprze.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli