Michał Pazdan: To była droga przez mękę

Autor wpisu: 19 kwietnia 2018 09:57

To była droga przez mękę – przyznał Michał Pazdan po meczu z Górnikiem Zabrze (2:1) w półfinale Pucharu Polski. Legia wywalczyła awans, ale w dramatycznych okolicznościach – strzelając gola w doliczonym czasie, gdy grała przeciwko 10 rywalom.

Po meczu wypowiedzieli się m.in. Michał Pazdan, Marko Vesović i trener Dean Klafurić.

Michał Pazdan: Pozytywem jest to, że potrafiliśmy odwrócić losy meczu
Ważne, że wygraliśmy w dwumeczu i trafiliśmy do wielkiego finału. Była to jednak droga przez mękę. Gdyby inaczej potoczyła się konfrontacja w Zabrzu, moglibyśmy być pewniejsi awansu na własnym stadionie. Dopięliśmy jednak swego i to cieszy. Zwycięstwo w ostatniej minucie jest czymś niezwykłym. Morale na pewno podskoczyły.
Pozytywem jest to, że potrafiliśmy odwrócić losy meczu, wcześniej mieliśmy z tym kłopoty. Pokazaliśmy, że można. Czasami nie idzie, lepsze mecze przeplataliśmy gorszymi… Tak wyglądały ostatnie miesiące. Na szczęście daliśmy radę.
Musimy  w końcówce sezonu wykrzesać z siebie resztki energii. Liczą się przede wszystkim punkty. Jeżeli oprócz zwycięstw przyjdzie solidna gra, będzie fantastycznie. Trzeba jednak skupić się na codzienności, koncentracji na najbliższym meczu i zbytnio nie wybiegać w przyszłość.

Marko Vesović: Musimy walczyć do końca, ponieważ chcemy sięgnąć po mistrzostwo
Musimy walczyć do samego końca, ponieważ chcemy sięgnąć po mistrzostwo kraju. Trener chce, byśmy często podawali, wychodzili do wysokiego pressingu, atakowali przeciwnika i strzelali jak najwięcej goli. Oczywiście nie zapominamy o defensywie. Wierzę, że będziemy grać jeszcze lepiej.
Dean Klafurić jest z nami, tak jak był wcześniej Romeo Jozak. Czeka nas dużo wyzwań i niezbyt wiele czasu. Jestem w wielkim klubie, gdzie trzeba zmierzyć się z kolejnymi poprzeczkami. Cele się nie zmieniają: zależy nam na mistrzostwie kraju i Pucharze Polski.

Trener Dean Klafurić: Vuković jest ważną postacią w szatni, jego zdanie jest dla mnie cenne
Piłkarze pokazali dziś na boisku charakter. Po raz pierwszy w tym sezonie potrafiliśmy odwrócić losy meczu. Teraz skupiamy się wyłącznie na meczu z Wisłą. Naszym celem jest zdobycie podwójnej korony.
Mieliśmy mało czasu na zmiany taktyczne. Za nami trudne dni. Musieliśmy zregenerować zespół pod względem fizycznym, później skupiliśmy się na rozpracowaniu rywala. Staraliśmy się też odpowiednio nastawić drużynę mentalnie przed starciem z Górnikiem. Nasz plan jest prosty – zdobyć dublet.
Uważam, że Michał Kucharczyk jest bardzo dobrym graczem i dziś to udowodnił. Zespół liczy jednak 25 zawodników i każdy jest dla mnie tak samo ważny.
Bardzo dobrze współpracowało mi się z trenerem Jozakiem, zarówno w Legii, jak i w przeszłości. Jako trener, chcę zaszczepić piłkarzom swoją osobowość. Vuković jest ważną postacią w szatni, jego zdanie jest dla mnie cenne. Do końca sezonu pozostał miesiąc, najważniejsza jest teraz dla mnie praca nad poprawą gry zespołu.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli