Michał Kucharczyk: Pewne sytuacje wyjaśniliśmy sobie po męsku

Autor wpisu: 25 listopada 2017 15:44

Michał Kucharczyk – szybki, waleczny, przebojowy. Ma na koncie mistrzostwa i puchary Polski. Strzelił gola nawet w Lidze Mistrzów. W Legii gra już ósmy sezon, a kibice wciąż się spierają o jego grę. Budzi wiele emocji, choć żaden z kibiców z Łazienkowskiej nie ma wątpliwości, że „Kuchy king” to legionista z krwi i kości, a nawet z… duszy. Powstają o nim memy i komiksy.

Jest pod ciągłym ostrzałem krytyki, ale zdążył się już do niej przyzwyczaić. Podkreśla, że ma do siebie dystans i potrafi śmiać się z samego siebie. I właśnie to on: Michał Kucharczyk, piłkarz Legii Warszawa, jest gościem naszego nowego cyklu: „STUDIO FORTUNA”.

– Żyjemy w takich czasach, że ludzie emocjonują się memami. Dla niektórych jest to zadanie życia: stworzyć dobrego mema. Kiedyś mówiło się, że w życiu trzeba spłodzić syna, zbudować dom i zasadzić drzewo. Ale teraz trzeba do tego jeszcze dodać : i stworzyć dobrego mema. Niektórzy są tak w to zaangażowani, że nie mogą się skupić na własnym życiu – kpi „Kuchy”.

Do legendy (a nawet do historii dziennikarstwa) przeszedł dialog dziennikarza z Kucharczykiem w mixed zonie, po meczu z Ajaksem Amsterdam.
Dziennikarz: – Fatalnie wyglądasz! 
Kucharczyk: – Fatalny to ty jesteś! Następne pytanie proszę.

Wtedy zarówno dziennikarzowi jak i zawodnikowi Legii puściły nerwy, pojawiły się złe emocje. Ale dziś – minęło już od tamtej „rozmowy” 2,5 roku – obie strony mają już do tego zdarzenia dystans. Michał potrafi śmiać się z tamtego spięcia, a koledzy z klubowej szatni dali mu nawet ksywkę „Fatalny”. Przyjęła się i przylgnęła do Kucharczyka. Szydera i trochę śmiechu jest najlepsze w takich sytuacjach. Bo pan „Fatalny” czasem gra takie mecze, że jest najlepszy w swojej drużynie.

Michał niedawno został ojcem, więc w naszej rozmowie pytaliśmy go o tę nową rolę w życiu. A także o rozmowę, jaką trzy dni po… fatalnym meczu z Lechem mieli piłkarze z trenerem Romeo Jozakiem.
– To była szczera rozmowa, wyjaśniliśmy sobie po męsku niektóre sytuacje i widać, że to nam pomogło. Wiadomo, że wyniki budują atmosferę i budują drużynę, a my mamy – licząc łącznie z meczem pucharowym – sześć zwycięstw z rzędu – mówi Kucharczyk.

Zapraszamy na „STUDIO FORTUNA” z Michałem Kucharczykiem:

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Hit | Legia Warszawa | Wideo

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli