Michał Kucharczyk ma dość wchodzenia z ławki

Autor wpisu: 5 marca 2018 10:39

Michał Kucharczyk przesądził o wyniku meczu Legia – Lech (2:1) w 86. minucie strzelając gola z rzutu karnego. To nie pierwszy raz, gdy „Kuchy” okazuje się dobrze zagranym dżokerem. Tyle, że on sam ma już dość tej roli. – Chciałbym już przerwać pewną serię i nie wchodzić w kolejnym meczu z ławki rezerwowych – mówił po meczu.

Być może wykonanie karnego przez Kucharczyka było zaskoczeniem, ale on sam tłumaczył:
– Nie jestem wyznaczony do strzelania rzutów karnych. Na boisku nie było już jednak Miro Radovicia, który podjął się tego w Lubinie. Pod względem stażu przy Łazienkowskiej byłem obok niego najstarszy i nie pozostało mi nic innego jak podnieść rękawice i wziąć na siebie odpowiedzialność. Cieszę się, że udało się strzelić zwycięskiego gola. Tym bardziej, że z Jagiellonią daliśmy plamę, ale nie da się wszystkich meczów wygrywać. Starcie z Lechem było dla nas jednak nawet ważniejsze, cięższe gatunkowo. Gdybyśmy nie wygrali, to musieli byśmy później gonić Jagiellonię.

Który to już raz, gdy Kucharczyk po pierwsze gra jako rezerwowy, a po drugie strzela w takiej roli gole. Z poprzedniego sezonu pamiętne pozostają jego mecze z Lechią (dwa gole) i także z Lechem, z tego choćby z Koroną.
No, ale „Kuchego” rola rezerwowego wyraźnie uwiera. W tym roku zagrał we wszystkich pięciu ligowych meczach Legii, ale we wszystkich wchodził właśnie z ławki.
– Niby fajnie, ale chciałbym już przerwać  serię i nie wchodzić w kolejnym meczu z ławki rezerwowych – skomentował Kucharczyk. – Moim celem jest gra w podstawowej jedenastce. Ale jestem cierpliwy. Przede mną i całym zespołem jeszcze sporo treningów i pracy do wykonania. Wierzę, że jak będę tak ciężko dalej ćwiczył, to z pomocą kolegów przyjdzie moment, że nazwisko Kucharczyka ujrzymy w wyjściowym zestawieniu.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

  • MK

    Nazwijmy sprawy po imieniu. Kucharczyk strzelał jak pierdoła i mieliśmy dużo szczęścia że piłka znalazła się w siatce

    • zgubek

      Patrz Pan, taki pierdoła strzela karnego, a taki król strzelców Angulo nie strzelił dwóch karnych w meczu z Piastem i Śląskiem.Toć ten to dopiero pierdoła.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli