Malarz? „Nie mogę decydować sercem, muszę się kierować głową”

Autor wpisu: 11 września 2018 13:45

Arkadiusz Malarz stracił miejsce w bramce Legii w meczu z Cracovią. Czy odzyska je już na najbliższe spotkanie z Lechem Poznań? A może to początek końca Malarza w drużynie mistrzów Polski. – Nie skreślam go – zapewnia trener Ricardo Sa Pinto.

Portugalczyk posadził Malarza na ławce w ostatnim ligowym meczu. W Krakowie bronił Radosław Cierzniak. Nic dziwnego, że pojawiły się plotki, że dla Malarza dni w Legii są policzone i być może już zimą klub będzie chciał się z nim rozstać, tym bardziej że bramkarz nie najlepiej dogaduje się ze szkoleniowcem. Prócz Cierzniaka, który długo czekał na swoją szansę w meczu ligowym, a w Legii grał tylko w Pucharze Polski, w klubie jest przecież utalentowany Radosław Majecki, który także liczy na grę w pierwszym składzie.
Jak sam trener skomentował odsunięcie Malarza?
– Kocham Malarza, wiem, że jest tu legendą, że ma wielkie zasługi dla klubu! – powiedział w rozmowie z „Super Expressem”. – Ale nie mogę decydować sercem, muszę się kierować głową. I uznałem, że w tamtym momencie bardziej widzę w bramce Cierzniaka. Nie radzę jednak wyciągać z tego daleko idących wniosków, na przykład odnośnie tego kto zagra w kolejnych meczach. O jednym mogę zapewnić: Malarza nie skreślam!
Sam zawodnik na pewno łatwo nie odpuści walki o miejsce w bramce. Bo czego jak czego, ale zaangażowania i pracowitości nie można Malarzowi odmówić. Byleby w tych swoich staraniach nie przedobrzył – wczorajszy trening zakończył z podejrzeniem poważnego urazu kolana. Na szczęście skończyło się na strachu.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli