Makuszewski w maju ma być gotowy do gry

Autor wpisu: 13 kwietnia 2018 12:11

Trwa wyścig z czasem Macieja Makuszewskiego i coraz więcej przemawia za tym, że reprezentant Polski ten wyścig wygra. Pomocnik Lecha wrócił do treningów z drużyną, choć na ligowy występ musi jeszcze trochę poczekać.

Od grudniowego meczu z Cracovią, w którym lechita zerwał więzadła i po którym musiał poddać się operacji, minęły cztery miesiące. W tym czasie Makuszewski ostro zasuwał podczas rehabilitacji i przy każdej okazji podkreślał, że zrobi wszystko, co w jego mocy, by jeszcze w tym sezonie wrócić do gry. Wiadomo – z jednej strony chciałby pomóc klubowi w walce o mistrzostwo Polski, z drugiej – jesienią na tyle świetnie pokazał się w meczach reprezentacji (inna sprawa, że w tym czasie był w wybornej formie), że stał się pewniakiem do wyjazdu z biało-czerwonymi na mundial do Rosji. Pod koniec roku wydawało się, że ten zapał i optymizm Makuszewskiego na wiele się nie zdadzą, bo feralna kontuzja skutecznie pokrzyżuje te plany, jednak z miesiąca na miesiąc optymistów przybywało.

Teraz Makuszewski jest już na tyle zdrowy, by dołączyć do treningów z całą drużyną. Choć w Lechu muszą uważać, by przy okazji nie wylać dziecka z kąpielą. Zresztą trener Nenad Bjelica wygląda na takiego, który doskonale zdaje sobie z tego sprawę. – Na występ Maciek musi jeszcze trochę poczekać. Myślę, że powinien być do dyspozycji za dwa, góra trzy tygodnie. Nie chcę ryzykować jego zdrowia. Nie chcemy wytwarzać presji. Jak będzie gotowy, to zagra. A jak nie, to pomoże nam w przyszłym sezonie. Jego zdrowie jest ważniejsze niż wyniki i mistrzostwo – stwierdził szkoleniowiec Lecha.

I ma oczywiście rację. Nie zmienia to faktu, że trzymamy kciuki za to, by Makuszewskiemu udało się wrócić do gry jeszcze tej wiosny.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Lech Poznań

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli