Magiera: Nie zgadzam się, by Vadis był dłużej na urlopie

Autor wpisu: 30 czerwca 2017 17:58

Cokolwiek by się nie zdarzyło podczas sparingu Legii, i tak tematem numer jeden pozostaje Vadis! Po meczu testowym z Radomiakiem (2:0 – czytaj TUTAJ) na pytania odpowiadał Jacek Magiera. I oczywiście przede wszystkim na tapecie znalazł się ten wielki nieobecny.

Magiera już tydzień temu zaznaczał: – Nie wiem, może Vadis wróci w poniedziałek, może we wtorek, a może już w niedzielę. Ale taki stan nie może trwać w nieskończoność.
Tyle że minęła niedziela, minął poniedziałek, wtorek, a nawet środa i czwartek, i taki stan właśnie trwa w nieskończoność. Choć podobno ma skończyć się wreszcie w niedzielę najbliższą (prezes Mioduski wzywa Vadisa – czytaj TUTAJ).

– Czy jestem zły na tę sytuację? Złość by była, gdybym powiedział, że ma przyjechać, a by nie przyjechał. Jednak takiej rozmowy między nami nie było, że ma dojechać na zgrupowanie. Takiej złości nie ma także, bo nie ma na to czasu. Patrzę przed siebie i robię wszystko, by drużyna była dobrze przygotowana. Każdy piłkarz, który był na zgrupowaniu, jest dla mnie ważny – podkreślił Magiera po sparingu w Radomiu.

Ale Vadisa na zgrupowaniu nie było, czy przez to jest mniej ważny? Tak deklarować nikt nie może, nawet trener postawiony między młotem a kowadłem. Normalnie trener w takiej sytuacji powinien jednak powiedzieć zawodnikowi to, czego Magiera nie powiedział: – Chłopie, masz być we wtorek o 9.00.
Tu mamy jednak do czynienia z sytuacją specyficzną. To musiał powiedzieć prezes klubu, a i tak póki co nie wiadomo, co z tego wynika.

Tak czy siak Jacek Magiera podkreślił: – Vadis jest naszym zawodnikiem. Ma kontrakt ważny jeszcze przez rok. Dostał wcześniej zgodę, aby być dłużej w domu ze względu na narodziny dziecka, bo to był taki czas, gdy powinien być z rodziną. Natomiast ja, chcąc dobrze przygotować drużynę i jego do sezonu, nie wyrażam zgody na to, by Vadis był dłużej na urlopie. Dlatego dla mnie najważniejsza jest informacja, czy Vadis jest nadal zawodnikiem Legii, czy nie. Jeśli tak, to super. Jeśli nie jest, to musimy to wiedzieć i szykować inne schematy.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli