Magiera: – Presji nie ma, a jak jest, to będziemy ją ściągać z zawodników

Autor wpisu: 23 sierpnia 2017 18:42

To będzie trudne zadanie, ale normalne i wykonalne – mówi Jacek Magiera. Jutro o 19.00 mecz Legii z Sheriffem Tyraspol o być albo nie być mistrzów Polski w fazie grupowej Ligi Europy.

Po pierwszym meczu i remisie 1:1 wśród kibiców jest nie tylko wielki niedosyt, ale przede wszystkim wielka obawa, czy Legii uda się osiągnąć korzystny wynik i wyeliminować mołdawski zespół.
– W Legii każdy mecz trzeba wygrać, aby zadowolić kibiców i osiągać sukcesy, dobrze o tym wiemy. Nie czujemy zbyt dużej presji, bo mamy ją na co dzień. Nie po raz pierwszy Legia gra o fazę grupową – mówił na konferencji trener Magiera. – Będziemy walczyć, chcemy, aby Legia grała w fazie grupowej Ligi Europy UEFA. Presji nie ma, a jak jest, to będziemy ją ściągać z zawodników, bo tylko dobre przygotowanie, luz, pozwolą dobrze zagrać. Wiadomo, na czym nam zależy. Będziemy chcieli strzelić jednego gola więcej od Sheriffa. Mam nadzieję, że pokonamy miejscowych. To będzie trudne zadanie, ale normalne i wykonalne.
O braku dodatkowej presji zapewniał też Arkadiusz Malarz: – Czujemy, że przed nami ważne spotkanie, ale żadnej dodatkowej presji, patrząc na kolegów, nie widać.

Trener Magiera zabrał do Tyraspolu 21 zawodników. Wśród nich brakuje strzelca zwycięskiego (i jedynego zresztą) gola w meczu z Wisłą Płock, Jarosława Niezgody, który nie został zgłoszony do IV rundy eliminacji. Klub nie zgłosił zawodnika, bo nie było do końca wiadomo, czy napastnik zdąży wyleczyć kontuzję…

Kadra na mecz z Sheriffem:
Bramkarze: Arkadiusz Malarz, Radosław Cierzniak, Jakub Szumski
Obrońcy: Artur Jędrzejczyk, Łukasz Broź, Michał Pazdan, Maciej Dąbrowski, Inaki Astiz, Adam Hlousek
Pomocnicy: Krzysztof Mączyński, Hildeberto, Cristian Pasquato, Tomasz Jodłowiec, Thibault Moulin, Michał Kopczyński, Dominik Nagy, Sebastian Szymański, Kasper Hamalainen, Michał Kucharczyk
Napastnicy: Armando Sadiku, Daniel Chima Chukwu

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

  • ursynów

    To kolejne trudne zadanie przed Magierą.Pierwszego z Astaną nie wykonał. Przed nim drugie wyzwanie. Ale jak mówi Testament -Poznacie ich po owocach -oby to nie były śliwki robaczywki

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli