MAGIERA o Kazaiszwilim: To może być piłkarz światowej klasy, ale w Legii potrzebuje statystyk

Autor wpisu: 31 marca 2017 19:41

Zapytaliśmy trenera Legii, jaki jest problem z Walerim Kazaiszwilim. Dla Gruzina pobyt w Legii to prawdziwy rollercoaster. Teraz jest na dole.

O Gruzinie pisaliśmy niedawno, po tym jak Magiera nie zabrał go do Gdańska na mecz z Lechią (tutaj). Pojawiły się teorie spiskowe, że szkoleniowiec nie będzie z piłkarza korzystał, ponieważ już prawie ze stuprocentową pewnością nie zostanie on wykupiony z Vitesse Arnhem (Legia musiałaby zapłacić za niego 2 mln euro). Pojawiła się nawet teoria, że naciskają władze klubu, by nie inwestować czasu w piłkarza, który się nie sprawdził i latem odejdzie.

Przed spotkaniem z Pogonią zapytaliśmy szkoleniowca mistrzów Polski o sytuację Gruzina. – Na pewno (moje decyzje) nie są związane z jego przyszłością, dla mnie najważniejszy jest wynik sportowy – rozwiał natychmiast wątpliwości. Nie zaskoczył nas, bo wiedzieliśmy, że nie jest typem człowieka, który bawiłby się w takie kalkulacje. W teorie mówiące o naciskach z góry po prostu nie wierzyliśmy.
Waleri miał u mnie trudny początek, dostawał mało szans, ale pracował coraz więcej. Ten rok zaczął się dla niego zupełnie inaczej, grał w sparingach, wyszedł na mecze z Arką, Ajaksem. Mecz w Amsterdamie był jego najlepszym występem – przypominał Magiera. Ale co najważniejsze, powiedział, czego od niego oczekuje: – Lepszych statystyk, czyli goli i asyst. I on wie, w jaki sposób może przekonać do siebie sztab szkoleniowy. Wszystko w jego głowie, wszystko w jego nogach. Nie pojechał z nami do Gdańska i mam nadzieję, że to jeszcze bardziej pobudzi go do wytężonej pracy. To piłkarz, który potrafi znaleźć się w dogodnej sytuacji, co widzieliśmy w ostatnim meczu reprezentacji Gruzji (z Serbią 1:3) . Będziemy od niego wymagać skuteczności, bo on umiejętności ma ogromne. Powiedziałem mu, że dzisiaj nie wykorzystuje jeszcze 30 procent swoich umiejętności. Jeśli będzie wykorzystywał, to będzie zawodnikiem światowego formatu i tego mu życzę. Ja jestem od tego, żeby mu pomóc. Nie robię nic w tym kierunku, żeby go stłamsić. Poświęcam mu dużo czasu, żeby przekazać mu, czego od niego oczekuję. Mam nadzieję, że on jeszcze dużo pokaże w tej rundzie.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli