MAGIERA: Nikomu nie odcięło nóg. Może „Kuchy” był po prostu zmęczony psychicznie?

Autor wpisu: 10 lutego 2017 13:02

Jacek Magiera zapewnia, że podczas dwóch hiszpańskich zgrupowań jego piłkarze zrealizowali to wszystko, co mieli zaplanowane. Chwali Jodłowca, wciąż „rozpracowuje” Necida, tłumaczy Kucharczyka i odnosi się do sporu właścicielskiego w Legii.

Trener mistrzów Polski zapewnia, że przed pierwszym meczem wiosny, z Arką w Gdyni (sobota, godz. 20.30), w warszawskiej ekipie wszystko zostało dopięte na ostatni guzik, a piłkarze wracają do mistrzowskiej formy. Jak chociażby Tomasz Jodłowiec.
– Dobrze wygląda pod względem fizycznym. Odpoczął, zregenerował się i przystąpił do pracy pełen nadziei. Gra dobrze i mam nadzieję, że runda wiosenna będzie dla niego dobra. To ważny piłkarz dla Legii i reprezentacji. Życzę mu zdrowia, bo bez zdrowia nie da się realizować marzeń – przyznaje Magiera.
A co z nowym nabytkiem, czyli Tomašem Necidem? – Bardziej znam go z telewizji niż z bezpośrednich kontaktów – nie ukrywa szkoleniowiec Legii. – Oglądałem ostatnie Euro, nawet analizowałem jego mecze jako ekspert Polsatu. Rozmawialiśmy ostatnio dłużej. To doświadczony zawodnik, który potrafi wykończyć akcję. jest silny i dobrze utrzymuje się przy piłce. Mam nadzieję, że pokaże to w najbliższych spotkaniach. Liczymy na niego. Ale wiem, że każdy piłkarz potrzebuje trochę czasu na adaptację. Jesteśmy na dobrej drodze, żeby Tomek realizował to, czego od niego oczekujemy. Bo chcemy kontynuować to, co robiliśmy na jesieni, choć wiem, że poprzeczkę zawiesiliśmy sobie bardzo wysoko. Nie zawsze będzie tak różowo, że wygramy 5:0 czy 4:0, ale naszym celem zawsze będzie wygrywanie. Zmiany w składzie sprawiły, że trochę inaczej będzie to wyglądać. Chukwu to inny piłkarz niż Nikolić, a Necid gra inaczej niż Prijović. Cieszę się natomiast, że siła ofensywna, jeśli chodzi o pomocników, nie została złamana.

Magiera odniósł się także do Michała Kucharczyka, który w pewnym momencie był już mentalnie spakowany i przygotowany do wyjazdu do Rosji, jednak z transferowych planów ostatecznie nic nie wyszło (przynajmniej na razie). Według szkoleniowca, „Kuchy” jest przygotowany do rundy wiosennej tak jak pozostali piłkarze. – Nie zauważyłem, żeby komukolwiek odcięło nogi. Michał w ostatnich dziesięciu minutach ostatniego sparingu zrobił kilka super sprintów. Może „Kuchy” był zmęczony psychicznie trudami obozu? Po żadnym zawodniku nie widziałem, żeby był jakoś strasznie zmęczony. Ale wiadomo, jakieś wyczerpanie się nasilało. Inaczej się pracuje, budując bazę na całą rundę, a inaczej podczas zwykłych jednostek treningowych. Nie przygotowaliśmy się specjalnie do sparingów, to były treningi. Każdy piłkarz miał wybiegać mecz, zrobić co do niego należy i zejść z boiska bez kontuzji – tłumaczy Magiera.
I dodaje, że do jego dyspozycji są wszyscy piłkarze poza kontuzjowanymi Jakubem Rzeźniczakiem i Thibault Moulinem. Oni z Arką na pewno nie zagrają.

Szkoleniowiec krótko skomentował również sprawę konfliktu właścicielskiego w Legii: – My się przede wszystkim chcemy koncentrować na swojej pracy, bo po sezonie będziemy rozliczani za miejsce w tabeli i za to, co zrobiliśmy na boisku. Nie poruszaliśmy tematu właścicieli w szatni ani na forum publicznym. Nie zamierzamy tego zmieniać. Wiemy, że ta sprawa jest już bliżej końca, ale nie chcemy się dekoncentrować. Dla nas najważniejszy jest każdy kolejny mecz.

Tymczasem Legię opuszcza Michaił Aleksandrow. Mistrzowie Polski porozumieli się z Arsienałem Tuła w sprawie transferu Bułgara. Aleksandrow ma przejść w rosyjskim klubie (15. miejsce w tamtejszej ekstraklasie) testy medyczne i podpisać kontrakt.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli