Mączyński na „zesłaniu”, ale trener jeszcze go nie skreśla

Autor wpisu: 20 września 2018 15:26

Dwa dni temu Krzysztof Mączyński decyzją sztabu został przesunięty do III-ligowych rezerw Legii. Biorąc pod uwagę, że jeszcze kilka miesięcy temu był on jednym z podstawowych piłkarzy kadry Adama Nawałki, takie posunięcie to jednak niespodzianka. Ale Ricardo Sa Pinto już nie raz pokazał, że u niego nikt nie będzie miał taryfy ulgowej. – Nie skreślam go – zapewnia (mimo wszystko) Portugalczyk.

W komunikacie klubowym nie podano przyczyny tej decyzji. Nie wiadomo też jak długo ma trwać „zesłanie”. Ricardo Sa Pinto, pytany o zawodnika, powiedział:
– Krzysztof Mączyński jest profesjonalistą, nie popełnił żadnego błędu. Ale na jego pozycji mamy pięciu zawodników. Cafu, Antolić i Andre Martins są obecnie moimi pierwszymi wyborami. Jest jeszcze Philipps. Trudno przy tylu piłkarzach znaleźć miejsce dla wszystkich i zaspokoić ambicje każdego z nich. Poza tym taka liczba pomocników utrudniała mi stosowanie pewnych schematów na treningach – tłumaczył trener i dodał: – Nie wykluczam jego powrotu dla pierwszego zespołu, ale musi zapracować na swoją szansę. To nie jest definitywna decyzja. Wiem, że wczoraj występował w trzecioligowych rezerwach. Nie mogę zakłamywać rzeczywistości. To była trudna decyzja, musiałem ją podjąć. Krzysztof musi to zrozumieć, ale nie skreślamy go. W każdej chwili może wrócić do pierwszej drużyny.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

  • zgubek

    Pinto zobaczył,że z tej Mąki chleba nie będzie.Jako doświadczony piekarz wie,że mąka to nie wszystko. Ciekawy jestem czy będzie piekł na drożdżach, czy na zakwasie. Oby tylko z tego nie wyszedł zakalec.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli