Mączyński nie na Zagłębie. Szkoda Turzynieckiego

Autor wpisu: 10 kwietnia 2018 17:15

Krzysztof Mączyński nie zagra w najbliższą sobotę w meczu z Zagłębiem Lubin. To efekt urazu kolana odniesionego w meczu z Pogonią Szczecin. Na szczęście jednak okazuje się, że przerwa powinna ograniczyć się do tygodnia.

Mączyński w meczu z Pogonią doznał groźnie wyglądającego urazu, a stan niepokoju podsyciły słowa Romeo Jozaka na konferencji pomeczowej: – Został uderzony w tylną część nogi, coś stało się z jego kolanem, ale nie chcę na razie stawiać diagnozy.
Pomocnik reprezentacji Polski we wtorek nie trenował, choć do zajęć wróciła cała drużyna. Werdykt lekarski nie najlepszy, ale też nie najgorszy – kolano jest skręcone, ale przerwa Mączyńskiego nie powinna potrwać dłużej niż tydzień.

Prawdopodobnie z Zagłębiem Lubin zabraknie także Miroslava Radovicia – to efekt urazu jeszcze z Gdyni, za to chyba będzie mógł zagrać Eduardo. On, podobnie jak Mączyński, musiał zejść w trakcie gry z Pogonią, mimo że na boisku przebywał bardzo krótko. Było to w końcówce, limit zmian był wykorzystany i Legia kończyła mecz w „10”.
Dobrze byłoby, gdyby Eduardo był zdrowy i w końcu… trafił do bramki rywali. Po po stronie zysków wciąż zero.

Jest też bardzo przykra wiadomość z legijnej kadry. Chodzi o Łukasza Turzynieckiego, którego czeka 9 miesięcy kurowania i rehabilitacji uszkodzonych więzadeł. Turzyniecki kontuzji nabawił się meczu rezerw i oczywistością jest, że nie ma to większego znaczenia dla pierwszej drużyny.
Tyle że po prostu szkoda chłopaka, który jesienią (po powrocie z Wisły Puławy) został włączony do kadry pierwszego zespołu, a zimą przepracował z nim cały okres przygotowawczy. Grał w meczach na Florydzie i potem w Hiszpanii (na prawej lub lewej stronie obrony) prezentując się momentami nie gorzej niż jego bardziej znani koledzy. Odważnie i bez kompleksów.
Turzyniecki ma już 24 lata i skoro nie przebił się w okolice pierwszego składu Legii aż by się prosiło, by latem znalazł sobie klub, w którym mógłby grać – czy w Lotto Esktraklasie, czy przynajmniej pierwszej lidze. Niestety, tak się nie stanie, bo piłkarz do normalnych zajęć wróci pewnie dopiero pod koniec roku, a może nawet dopiero wraz ze startem zimowych przygotowań.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli