Leśnodorski o kłótni właścicieli: To nie pomaga w walce o tytuł

Autor wpisu: 19 lutego 2017 12:49

Bogusław Leśnodorski w niedzielnym Cafe Futbol przyznał, że spór właścicielski w Legii Warszawa nie sprzyja walce o tytuł mistrzowski. – To jeden z powodów, dla którego trzeba to jak najszybciej zakończyć – mówił prezes Legii.

Bogusław Leśnodorski był w niedzielne południe gościem Romana Kołtonia w Cafe Futbol. Nie mogło zabraknąć oczywiście pytań o spór właścicielski, jaki trwa od jesieni zeszłego roku, a który w ostatnich tygodniach bardzo przybrał na sile. Medialnego kopania po kostkach było aż nadto, a razy rozdawała zarówno jedna (Dariusz Mioduski), jak i druga (Bogusław Leśnodorski i Maciej Wandzel) strona.

Teraz Leśnodorski mówi: – Ten temat na łamach mediów powinien być zamknięty. Jest trzech dorosłych facetów, którzy używają głowy do myślenia. I to, co działo się w ostatnich miesiącach, na pewno nie było dobre dla klubu. A nie można przekroczyć tej granicy, za którą klub bedzie ofiarą.
Na pytanie wprost, kiedy ostatecznie dojdzie do rozwiązania sporu, czyli kiedy wypełniona zostanie procedura tzw. shoot-out (TUTAJ), prezes Legii odpowiedział: – W marcu ta sytuacja powinna być rozstrzygnięta, bo trwanie w zawieszeniu nie jest dobre.
Aczkolwiek chwilę później sam ten termin wydłużył dodając, że może chodzić o „marzec – kwiecień”.
Niby spór w Legii toczy się w najwyższych gabinetach, bardzo dalekich od piłkarskiej szatni, jednak normalne też jest, że tak napięta sytuacja nie służy drużynie zwłaszcza, gdy zanosi się na niezwykłą walkę o tytuł mistrza Polski – bo mocnych kandydatów jest czwórka, a Lech, Jagiellonia i Lechia są, w przeciwieństwie do Legii, w dążeniu do celu monolitami. – Ta sytuacja nie pomaga – przyznał Leśnodorski. – To też jest jeden z powodów, dla których powinno się to jak najszybciej zakończyć.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli