Leśnodorski: – Chima Chukwu dałby Legii więcej niż Sadiku

Autor wpisu: 27 grudnia 2017 20:57

Na Łazienkowskiej wychodzą z siebie, żeby zrobić coś z fantem pod tytułem „Daniel Chima Chukwu”. Pozbycie się kogoś kto nie gra i nic nie zapowiada tego, żeby po przerwie zimowej zaczął, a przede wszystkim kogoś kto obciąża budżet klubu na 700 tysięcy euro rocznie, to zadanie z kategorii tych najtrudniejszych, żeby nie powiedzieć niemożliwych. Tymczasem były prezes Legii Bogusław Leśnodorski, w wywiadzie dla „Super Expressu”, powiedział: – Chima Chukwu dałby Legii więcej niż Sadiku. On umie grać w piłkę.

Swego czasu Leśnodorski przekonywał, że Chukwu – jak już odpali – będzie wyrastał ponad ligę i strzelał gola za golem. Czas zweryfikował jego słowa, bo Nigeryjczyk nie przekonał do siebie ani Jacka Magiery, ani Romeo Jozaka. Nawet, gdy dochodził do „formy” po różnych perypetiach zdrowotnych i dostawał szansę, by pokazać swoje umiejętności na boisku, wypadał blado, a często wręcz katastrofalnie.
Michał Żewłakow, który sprowadzał Chukwu do Legii, przyznał w końcu, że transfer tego piłkarza to jego największa wpadka. Tyle że ostatecznie na zakup zawodnika zgodziły się przecież ówczesne władze klubu, tak samo jak akceptowały wysokość jego bajecznego kontraktu. Na Łazienkowskiej chętnie pozbyliby się problemu już zimą i sprzedali Nigeryjczyka, tylko kto mu zapłaci takie pieniądze, jakie ma w Warszawie. W grę wchodzi jeszcze wypożyczenie, ale wówczas Legia musiałaby pokryć część jego zarobków.
No, trudno zjeść tę żabę…
Okazuje się jednak, że zupełnie inaczej na sprawy patrzy Bogusław Leśnodorski. W rozmowie z „Super Expressem” powiedział: – Chima Chukwu dałby Legii więcej niż Sadiku. On umie grać w piłkę.
Nie boli pana jednak, że tak pan jest wytykany tym Chukwu?
– Nie tylko mnie nie boli, ale wręcz bawi. Bo ja bym się martwił o Sadiku i Berto. Ale i ja i Darek (Mioduski – red.) wiemy, że są lepsze i gorsze transfery. Szczerze trzymam kciuki, żeby przeprowadzane przez niego wzmocnienia były równie dobre jak w ostatnich latach.
Bawi… Tylko droga ta zabawa.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

  • zgubek

    Temu Leśnemu to na mózg padło.Jego Kunta Kinte Chukwu to gość , który by się nadawał do sprzedawania adidasów na Stadionie Dziesięciolecia. Tylko stadionu już nie ma , a Chukwu, tak jak Lenin wiecznie jest.I taka jest prawda Panie były prezesie.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli