W Legii moda na Francję. Według „L’Equipe” – jeszcze Maiga w grze

Autor wpisu: 29 stycznia 2018 13:25

Poniedziałkowy serwis dziennika „L’Equipe” w rubryce „możliwe transfery” zajął się między innymi… Legią Warszawa. Według francuskich dziennikarzy Legia wciąż penetruje rynek Ligue 1 szukając defensywnego pomocnika. Tym razem pojawiło się nazwisko Habib Maiga – gracza St-Etienne.

Thibault Moulin plus sprowadzony zimą William Remy  – na razie na Łazienkowskiej ta realna „moda na Francję” ogranicza się do dwóch nazwisk, za to całkiem przyzwoitych grajków. A na pewno wystających ponad poziom ekstraklasy (o ile Moulinowi się chce). Remy, co do tego już nie ma wątpliwości, wiosną będzie mocnym punktem legionistów – czy to na środku obrony, czy na jakiejkolwiek pozycji w drugiej linii.

Według „L’Equipe” Legia jednak wciąż bada rynek Ligue 1 – na początku stycznia pojawiało się nazwisko Malijczyka Yacouba Sylli wypożyczonego z Rennes do Panathinaikosu, ale ten temat już „umarł”.
Teraz na tapetę został wrzucony Habib Maiga. Według „L’Equipe” Legia chętnie skusiłaby się na roczne wypożyczenie 22-letniego piłkarza rodem z Wybrzeża Kości Słoniowej – defensywnego lub środkowego pomocnika, ale mogącego zagrać i na boku drugiej linii. To akurat wpisywałoby się w filozofię przedstawioną przez prezesa Dariusza Mioduskiego, że Legia chce sprowadzać piłkarzy jak najbardziej uniwersalnych.

Gdyby doniesienia „L’Equipe” się potwierdziły, Maiga mógłby być bardzo ciekawym „strzałem”, choć nie tak pewnym jak na przykład Remy, który ma już bogatą historię piłkarską.
Maiga do St-Etienne trafił w 2015 roku jako piłkarz z kartą na ręku. Ale w barwach „Zielonych” zadebiutował dopiero w marcu zeszłego roku i od tamtej pory zagrał w 19 meczach (Ligue 1, Puchar Francji i Puchar Ligi) – czasami jako rezerwowy, czasami wychodząc w pierwszej jedenastce. Trafił jednak na kiepski okres drużyny. St-Etienne jesienią dołowało w sposób nieprawdopodobny, będąc olbrzymim rozczarowaniem dla kibiców.
Teraz klub szuka możliwości wzmocnień, Maiga już przestał grać w lidze (w tym roku zagrał tylko w Pucharze Francji), a za chwilę może mieć z tym jeszcze większy problem. Stąd St-Etienne nie wyklucza możliwości transferu lub przynajmniej wypożyczenia piłkarza, który ma z „Les Verts” kontrakt ważny do 2020 roku.
Atutem Maigi jest to, że jest graczem na „już”, w pełni gotowym do gry i maksymalnego wysiłku.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli