Właścicielskie zbliżenie w Legii. Rozwód w marcu

Autor wpisu: 7 lutego 2017 23:57

Po nocnych negocjacjach właścicieli Legii w sprawie przejęcia klubu nastąpiło „zbliżenie stanowisk”. Licytacja ma się odbyć w drugiej połowie marca.

Rozmowy między stronami – Dariuszem Mioduskim z jednej oraz Bogusławem Leśnodorskim i Maciejem Wandzlem z drugiej – trwały blisko cztery godziny. Rozpoczęły się około 19 we wtorek, zakończyły przed 23. Po ich zakończeniu prezes Legii poinformował: „Zbliżyliśmy się stanowiskami. Planowane podpisanie w przyszłym tygodniu, rozstrzygnięcie w drugiej połowie marca.”

Przez „podpisanie” Leśnodorski ma na myśli porozumienie w kwestii zasad licytacji. Kością niezgody, to z kolei wcześniej zdradził Mioduski, były dwie kwestie. Większościowy udziałowiec Legii (ma 60 procent, Leśnodorski z Wandzlem 40) nie chciał zgodzić się, aby w licytacji któraś ze stron posłużyła się pieniędzmi klubu. To po pierwsze. Po drugie był przeciwko postulatowi, że w przypadku jego wygranej, odchodzący zarząd uniknąłby odpowiedzialności za dotychczasową działalność. Taki wniosek zgłosili podobno Leśnodorski z Wandzlem.
Strony, które rozmawiały w obecności Komisji Mediacyjnej Polskiej Rady Biznesu, są podobno na dobrej drodze, by wypracować kompromis.  Dokumenty nie zostały jeszcze podpisane, ale ma to się stać w przyszłym tygodniu. To oznacza, że w pierwotnym terminie (czyli 27 lutego) licytacja się nie odbędzie, będzie kilkutygodniowy poślizg. Taka jest przynajmniej wersja jednej ze stron (czyli Leśnodorskiego i Wandzla). Mioduski swoją opinią na razie się nie podzielił a wiemy już, że jego punkt widzenia zazwyczaj jest zgoła odmienny.

Inne artykuły o: Legia Warszawa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli