Gdzie transmisja meczu Legii z Cork?

Autor wpisu: 9 lipca 2018 21:37

We wtorek pierwszy półfinał mistrzostw świata. O 20.00 walkę o wielki finał zaczną Francja z Belgią. I choć mecz elektryzuje kibiców na całym świecie, wielu polskich fanów, a przede wszystkim tych sympatyzujących z Legią Warszawa, wolałoby obejrzeć spotkanie I rundy eliminacji Ligi Mistrzów pomiędzy mistrzami Polski a Cork City. W telewizji meczu jednak nie zobaczą. Legia od wczoraj czyniła starania, by kibice mieli jednak szansę obejrzeć transmisję. Udało się!

Telewizja Polska przeprowadzi transmisję dopiero z rewanżowego spotkania, które odbędzie się 17 lipca o 21.00 na stadionie przy Łazienkowskiej. Mecz w Irlandii nie zostanie pokazany, ponieważ gospodarze nie produkują z niego sygnału. Widać uznano, że w dniu półfinału mundialu w Rosji, to spotkanie mało kogo będzie interesowało.
Szef sportu w TVP już kilka dni temu rozwiał wątpliwości co do transmisji.

Francja gra o finał mundialu z Belgią o 20, tymczasem mecz Legii z mistrzem Irlandii rozpocznie się o 20.45. Jak informowała nas wczoraj wieczorem rzecznik Legii, Izabela Kruk, mistrzowie Polski podejmowali starania, by kibice mogli jednak zobaczyć transmisję w internecie. Na kilka godzin przed rozpoczęciem meczu klub przekazał dobrą informację:
„W porozumieniu z klubem gospodarzy, który posiada prawa do transmisji meczu I rundy el. Ligi Mistrzów UEFA, przygotujemy dla naszych kibiców video relację LIVE na klubowym Facebooku oraz tekstową relację LIVE na Legia.com. […] Ze względu na brak odpowiednich możliwości techniczno–sieciowych na obiekcie Turners Cross Stadium, pomimo naszych starań mogą wystąpić problemy techniczne w trakcie relacji.”
Prócz tego Cork, który wcześniej nie planował transmisji na swojej stronie, zapowiedział, że także pokaże mecz:

Telewizja Polska przeprowadzi relację z rewanżu –  17 lipca (21.00) mecz będzie można obejrzeć w TVP 1 i TVP Sport oraz w internecie na stronie SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej TVP Sport.

Inne artykuły o: Legia Warszawa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli